Wiadomości
Youtube InTheCagePL
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Października 2020

Historia polskiego sportu pisze się na naszych oczach. Kobieta i mężczyzna stoczą walkę w ringu

Wiadomości, jakie pojawiły się w polskich mediach, zaskoczą niejednego kibica sportów walki. Jak się okazuje, już niedługo dojdzie do historycznego wydarzenia. Podczas najbliższej gali South Battle 5 dojdzie do pojedynku mężczyzny z kobietą! Takiego starcia jeszcze w historii Polski nie było.

Wiadomości o najnowszym wydarzeniu ze świata sportów walki, jakie już za kilka dni odbędzie się w Polsce, zelektryzowały kibiców. Ogłoszono, że podczas gali South Battle 5 dojdzie do iście historycznego pojedynku. W walce na pięści zmierzą się ze sobą kobieta i mężczyzna.

Nieznane fakty o nowym związku Justyny Żyły ujrzały światło dzienne. Na drodze kochanków jest poważna przeszkodaNieznane fakty o nowym związku Justyny Żyły ujrzały światło dzienne. Na drodze kochanków jest poważna przeszkodaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:


Wiadomości o planowanej w Polsce walce szokują kibiców

Niesamowite wiadomości dla wszystkich fanów sportów walki w Polsce. Już za kilka dni będziemy świadkami historycznego wydarzenia. Podczas gali South Battle 5, która odbędzie się już 30 października, zmierzą się ze sobą kobieta i mężczyzna! Pojedynek stoczą Magdalena Kasprzyk i Radosław Dzięgiel. To pierwszy taki pojedynek w historii naszego kraju.

- Przełamujemy stereotypy. Kobiety z powodzeniem rywalizują z mężczyznami na wielu płaszczyznach codziennego życia, w tym na płaszczyźnie zawodowej, a w wielu dziedzinach biją nas na głowę. Dlaczego więc nie miałyby rywalizować z mężczyznami w sporcie? Tym bardziej że w wielu dyscyplinach nie mają sobie równych. Sam też jestem miłośnikiem sportów walki, więc jak tylko pojawiło się wyzwanie Magdaleny, to nie zastanawialiśmy się ani chwili - powiedział w rozmowie z portalem mma.pl Mateusz Wójcik, jeden ze sponsorów gali South Battle 5.

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej


Radosław Dzięgiel deklaruje, że nie zamierza lekceważyć rywalki

Choć na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć w to, że faktycznie dojdzie do takiego pojedynku, Radosław Dzięgiel, który zmierzy się z Magdaleną Kasprzyk w formule K1, deklaruje, że do walki podejdzie na poważnie i ciężko trenuje, by w ringu dać z siebie wszystko.

- Na pewno nie zlekceważę rywalki, a już na pewno nie dlatego, że jest kobietą. Kiedy otrzymałem propozycję walki z Magdą, sporo się nad tym zastanawiałem. Uznałem jednak, że obojętnie jakiej decyzji nie podejmę, to może ona zostać źle odebrana. Natomiast jako sportowiec wiem, że odmówienie tej walki, byłoby brakiem szacunku dla mojej rywalki jako dla sportowca. A na brak szacunku w sporcie nie ma miejsca. Do gali zostało kilkanaście dni, ciężko przepracowuję treningi i czekam na to widowisko. Jestem bardzo zmotywowany i pozytywnie nastawiony - powiedział sportowiec.

Źródło: mma.pl, Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąć
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. 14 osób nie żyje, nie mieli szans, wszystko działo się błyskawicznie. Dramatyczne wiadomości ze świata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News