Wiadomości Zagłębie Sosnowiec
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 24 Sierpnia 2020

Polskie media podają tragiczną wiadomość. Nie żyje legenda wielkiego polskiego klubu, łączymy się w bólu

Wiadomości o śmierci legendy polskiej piłki nożnej załamały kibiców. Zmarł jeden z czołowych polskich napastników lat 60. i 70.. W trakcie swojej niezwykłej kariery prowadził swój klub w europejskich pucharach. Dzięki jego trafieniom polski klub osiągał największe sukcesy w swojej historii. Miał 78 lat.

Wiadomości z Sosnowca załamały polskich kibiców. W poniedziałek po południu media przekazały informację o śmierci polskiego napastnika lat 60. i 70. Eugeniusza Szmidta. O śmierci byłego zawodnika Zagłębia Sosnowiec poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Wiemy na co zmarł Dariusz Gnatowski. Walczył do samego końca
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Justyna Żyła zadziwiła całą Polskę. Po kłótniach z mężem pokazała się bez ubrania tysiącom PolakówJustyna Żyła zadziwiła całą Polskę. Po kłótniach z mężem pokazała się bez ubrania tysiącom PolakówCzytaj dalej

Wiadomości z Sosnowca załamały kibiców

- W nocy z niedzieli na poniedziałek w wieku 78 lat zmarł Eugeniusz Szmidt. Ten znakomity piłkarz Zagłębia Sosnowiec 3-krotnie zdobył ze swoim klubem wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Interligi Amerykańskiej. Zarząd Zagłębie SA składa rodzinie zmarłego i przyjaciołom szczere kondolencje - napisały władze Zagłębia w oświadczeniu.

Szmidt w rozpoczął karierę w Górniku Radlin, a do zespołu z sosnowca przeniósł się w 1963 roku. Przez 11 lat gry w Zagłębiu rozegrał 264 oficjalnych meczów i strzelił 18 bramek. Poprowadził swój klub do historycznych, trzech wicemistrzostw Polski. Wystąpił także w europejskich pucharach. 19 razy wystąpił w Pucharze Intertoto, którym zdobył jedną bramkę, a po dwa występy zaliczył w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze UEFA. Był kapitanem zespołu.

Robert Lewandowski wykreślony z listy powołanych na mecze reprezentacji Polski. Zadziwiający pomysł Jerzego BrzęczkaRobert Lewandowski wykreślony z listy powołanych na mecze reprezentacji Polski. Zadziwiający pomysł Jerzego BrzęczkaCzytaj dalej

Zmarł legendarny piłkarz Zagłębia Sosnowiec

W 1974 roku wyjechał do Francji spróbować swoich sił w tamtejszej 2. lidze. Przez trzy sezony należał do wyróżniających się zawodników FC Boulogne. RetroFutbol.pl podaje, że Szmidt na francuskich boiskach zagrał 98 spotkań, w których strzelił 10 goli. Po powrocie do Polski piastował Zagłębiu stanowisko kierownika I drużyny lub wiceprezesa d/s piłki nożnej.

- Taka wiadomość zawsze jest przygnębiająca - mówi kolega z boiska Eugeniusza Szmidta, Władysław Szaryński cytowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. - Trudno się z tym pogodzić, że nie ma go już wśród nas, ale na pewno pozostanie w pamięci zarówno kolegów z boiska i klubu, jak i w sercach kibiców Zagłębia, bo temu klubowi praktycznie oddał swoje piłkarskie życie - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co z pieniędzmi dla seniorów? Wszystko jasne, minister wreszcie zabrał głos ws. dodatkowych środków do emerytury
  2. Poczta podjęła kluczową decyzję. Dotyczy pieniędzy emerytów i rencistów. Tysiące Polaków czekało na ustalenia
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  6. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News