Wiadomości
Pixabay
Autor Piotr Mika - 25 Września 2020

Ogromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życie

Wiadomości o śmierci legendarnego zawodnika i trenera jednego z klubów Ekstraklasy szybko obiegły krajowe media. Były piłkarz i trener praktycznie całą swoją karierę poświęcił dla jednego zespołu czym zasłużył na wielkie wyróżnienie. O jego śmierci poinformowała oficjalna strona klubu.

Wiadomości podane przez oficjlaną stronę Warty Poznań musiały wywołać smutek u wielu kibiców. W czwartek 24 września w wieku 80 lat zmarł Tadeusz Łuczak, o którym można bez wahania powiedzieć, że był legendą tego poznańskiego klubu. Spędził w nim prawie całą karierę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa podjęła nagłą decyzję po meczu Legii w el. LE. Nie każdemu się spodoba
  2. Blisko 140 tys. Polaków ruszyło po dodatkowe wsparcie. Można dostać nawet 31,8 tys. zł
  3. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
Robert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićRobert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićCzytaj dalej

Wiadomości o śmierci Tadeusza Łuczaka obiegły media

Warta Poznań po wielu latach wróciła do Ekstraklasy. Było to wydarzenie szczególne dla wszystkich sympatyków klubu, ale niezwykle wyjątkowe musiało być dla Tadeusza Łuczaka. Pamiętał on bowiem ostatni raz, gdy Warta grała w Ekstraklasie, bo jako trener prowadził ją w ośmiu meczach w jej poprzedniej przygodzie na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Zanim jednak do tego doszło, Łuczak budował swoją historię jako zawodnik Warty. Grał w niej od 13. roku życia, przechodząc kolejne szczeble rozwoju i w końcu doczekał się debiutu. Po raz pierwszy napastnik zagrał w seniorskim zespole swojego klubu w 1956 roku, mając niespełna 17 lat.

Ekstraklasa podjęła nagłą decyzję po meczu Legii w el. LE. Nie każdemu się spodobaEkstraklasa podjęła nagłą decyzję po meczu Legii w el. LE. Nie każdemu się spodobaCzytaj dalej

Niezwykła kariera piłkarska, a później trenerska

Swoją grą Tadeusz Łuczak zwrócił uwagę legendarnego Kazimierza Górskiego, który prowadził wtedy juniorską kadrę Polski, choć do seniorskiej reprezentacji nie zdołał się przebić. W Warcie Poznań napastnik grał aż do 35. roku życia, tylko przez krótki czas rezprezentując barwy innego klubu, Śląska Wrocław. W 1964 roku pomógł Śląskowi awansować do I ligi, czyli obecnej Ekstraklasy.

Po zakończeniu kariery piłkarza Łuczak zajął się trenowaniem innych. Szkoleniowcem Warty zostawał kilka razy - po raz pierwszy był w 1979 roku, a po raz ostatni w 2001. Tak jak było już wspomniane, w sezonie 1993/1994 poprowadził poznańską drużynę w ośmiu spotkaniach na poziomie Ekstraklasy.

Warta Poznań za pomocą oficjalnej strony złożyła kondolencje rodzinie zmarłego - W imieniu całej Zielonej Rodziny Warty Poznań składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Tadeusza Łuczaka - czytamy w komunikacie.

Źródło: wartapoznan.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Robert Lewandowski bogatszy o kolejne cenne trofeum. Bayern po dogrywce wygrywa z Sevillą
  4. Koniec zamieszania wokół Arkadiusza Milika. Polak bardzo blisko nowego klubu
  5. Dramatyczny wypadek mistrzyni świata. W ułamku sekundy mogła stracić wszystko (WIDEO)
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News