Wiadomości
Pixabay/Hans
Autor Bartosz Goluch - 29 Marca 2020

Legenda skoków narciarskich jednak nie zakończy kariery? Radosne doniesienia mediów

Wiadomości o zakończeniu kariery czterokrotnego mistrza olimpijskiego Simona Ammanna mogą okazać się fałszywe. Według najnowszych doniesień szwajcarskiej prasy zawodnik rozważa starty w nowym sezonie, chociaż jego odejście wydawało się przesądzone.

W czerwcu Simon Ammann skończy 39 lat. Po nieudanym sezonie 2019/20 media spekulowały, że był to ostatni rok występów Szwajcara w Pucharze Świata. Dywagacje dziennikarzy podsycały niedawne wypowiedzi Szwajcara, który mówił, że musi się "poważnie zastanowić" nad swoją sportową przyszłością. Wiele wskazuje na to, że sympatyczny zawodnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Siostra znanego trenera zamordowana przez swojego partnera. Podejrzewał, że jest nosicielką wirusaSiostra znanego trenera zamordowana przez swojego partnera. Podejrzewał, że jest nosicielką wirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Wiadomości o Ammannie były przesadzone?

Jak podaje "Neue Zuercher Zeitung", szwajcarski skoczek wcale nie zamierza wycofać się z przyszłorocznego Pucharu Świata. "Ammann nie chce się wypowiadać na temat swojej przyszłości. Skoczek tłumaczy to tym, że rozmawia ze swoimi współpracownikami. Oznaczać to może tylko jedno - Ammann nie zamierza kończyć kariery" - pisze dziennik.

Ammann w tym sezonie spisywał się poniżej oczekiwań. Legendarny skoczek zgromadził zaledwie 81 punktów i zajął dopiero 35. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po raz pierwszy od dawna nie był również liderem reprezentacji Szwajcarii. Lepszy okazał się Killian Peier (237 pkt i 25. pozycja).

Fala zwolnień w skokach narciarskich. Na bruk trafiło prawie 100 osóbFala zwolnień w skokach narciarskich. Na bruk trafiło prawie 100 osóbCzytaj dalej

Ammann czeka na przyszłoroczne turnieje

Wpływ na decyzję skoczka mogą mieć nadchodzące imprezy. W sezonie 2020/21 odbędą się bowiem przełożone z tego sezonu mistrzostwa świata w lotach w Planicy oraz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Oba turnieje odbędą się na obiektach, które należą do jego ulubionych skoczni.

Przypomnijmy, 38-letni Simon Ammann jest czterokrotnym mistrzem olimpijskim. Zdobył także tytuł mistrza świata w Sapporo oraz mistrza w lotach w Planicy. W Pucharze Świata startuje od sezonu 1997/98. Wygrał 23 konkursy i 80 razy stawał na podium.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie
  3. Wielkie zamieszanie w Jagiellonii. Piłkarze sprzeciwiają się decyzji klubu, chodzi o pieniądze
  4. Piękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawa
  5. PZPN odtajnił nieznane szczegóły na temat pracy Jerzego Brzęczka. Kibice nie mogą uwierzyć (WIDEO)
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News