Widzew Łódź
instagram.com/rtswidzewlodz
Autor Piotr Mika - 21 Sierpnia 2020

Widzew Łódź ukarany przez PZPN. Drakońska kara, wielu kibiców nie wejdzie na ważny mecz

Widzew Łódź wciąż odczuwa skutki incydentu z ostatniego spotkania poprzedniego sezonu. Po meczu ze Zniczem Pruszków na boisko wbiegli kibice Widzewa i zaatakowali swoich piłkarzy, chcąc ich ukarać za słabą postawę w końcówce sezonu. Wyraźnie zawiodły systemy bezpieczeństwa, przez co Czerwono-Biało-Czerwoni będą teraz cierpieć.

Widzew Łódź zdołał awansować do Fortuna 1 Ligi mimo ogromnych trudności i bardzo słabej postawy zespołu w końcówce poprzedniego sezonu. Teraz każdy w łódzkim klubie chciałby już tylko patrzeć w przyszłość, jednak rozliczenie z ostatnimi wybrykami kibiców jeszcze przypomni o kompromitacji z końca rozgrywek II ligi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
Marta Linkiewicz pokazała swoją intymność w internecie. Przekroczyła ostatnią granicę, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała swoją intymność w internecie. Przekroczyła ostatnią granicę, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Widzew Łódź ukarany przez PZPN, co z derbami?

Jedną z głównych broni Polskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko klubom, które nie radzą sobie z kibicami, są zakazy wyjazdowe lub zamykanie trybun. Tym razem na Widzew Łódź została nałożona druga z wymienionych kar, a wszystko przez incydent z końca sezonu, gdy kibice Widzewa przeszli przez ogrodzenie i na murawie zaatakowali swoich piłkarzy, ściągając z nich koszulki, a także część atakując fizycznie.

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła nałożyć na Widzew karę zamknięcia trybun B i D (za bramkami) na dwa mecze domowe łódzkiego zespołu i, co bardzo ważne, z rygorem natychmiastowej wykonalności. To oznacza, że pierwsze w nadchodzącym sezonie derby Łodzi (2. kolejka Fortuna 1 Ligi) odbędą się przy ograniczonej liczbie kibiców. Mecz, na który widzewscy kibice czekali najbardziej, zobaczą tylko nieliczni.

Fantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęFantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęCzytaj dalej

Jest szansa na odwołanie

Widzew Łódź informuje jednak, że pisemne uzasadnienie orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN powinno zostać wysłane do klubu 25 sierpnia. Gdy tylko dotrze ono do Widzewa, jego władze będą miały możliwość odwołania się od kary nałożonej przez Komisję. Jeśli kara zostanie utrzymana, to oprócz meczu z ŁKS-em Łódź obejmie ona również spotkanie ze Stomilem Olsztyn w 4. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Źródło: widzew.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News