Juventus sprowadzi legendę
Autor Piotr Bernaciak - 3 Lipca 2019

Wielki powrót staje się faktem. Wojciech Szczęsny zagrożony?

Juventus doszedł do porozumienia ze swoją legendą, dzięki czemu niebawem Gianluigi Buffon może wrócić do Turynu. Oznacza to, że Wojciechowi Szczęsnemu przybędzie konkurent do gry. Czy bramkarz reprezentacji Polski może czuć się zagrożony?

Juventus lada dzień powinien ogłosić kibicom, że do klubu po roku przerwy wraca prawdziwa legenda. Plotki o transferze Gianluigiego Buffona nie są już żadną tajemnicą, a doświadczony golkiper powinien niebawem zameldować się na Juventus Stadium. Oznacza to, że Wojciechowi Szczęsnemu przybędzie doświadczony konkurent w walce o grę w pierwszym składzie.

Wieloletni bramkarz reprezentacji Włoch przez rok występował w Paris Saint-Germain, jednak nie zdecydował się przedłużyć umowy z klubem z Francji i wiele wskazuje na to, że za moment znów zamelduje się w Turynie. Oznacza to, że kibice z pewnością będą mogli zobaczyć go w akcji po raz kolejny. Sympatycy mistrzów Włoch nie kryją wielkiej radości z decyzji władz klubu.

Juventus znów zatrudni swoją legendę

Gianluigi Buffon występował w Juve przez wiele lat, jednak w ostatnim sezonie odszedł do Francji. Teraz ma wrócić na rok do gry, by zaliczyć kilka spotkań w lidze włoskiej. Powszechnie wiadomo, że brakuje mu osiem meczów, by przebić osiągnięcie Paolo Maldiniego i zostać zawodnikiem z największą liczbą występów w Serie A. Zawodnikowi bardzo zależy na tym, by przebić osiągnięcie wieloletniego kapitana Milanu.

Czy Wojciech Szczęsny może czuć się zagrożony? Zanosi się na to, że nie. To Polak ma wciąż pełnić funkcję pierwszego golkipera, jednak Buffon ma pojawić się na murawie w ośmiu spotkaniach, by przebić wspomniany rekord. Po zakończeniu sezonu doświadczony bramkarz ma zawiesić buty na kołku i zostać dyrektorem klubu z Turynu.

Następny artykuł