Wisła Kraków
unsplash.com/ Wesley Tingey
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Stycznia 2021

Z Ekstraklasy do AC Milan? Znany dziennikarz podał nieprawdopodobną wiadomość, młody Polak zagra dla legendarnej drużyny?

Wisła Kraków w styczniowym oknie transferowym może stracić jednego ze swoich najbardziej utalentowanych zawodników. Kolejny raz powraca temat transferu Aleksandra Buksy. 17-letni napastnik od kilku miesięcy wzbudza wielkie zainteresowanie wśród najlepszych drużyn Europy. Teraz młody gracz znalazł się podobno na celowniku wielkiego AC Milan.

  • Wisła Kraków może przeprowadzić w styczniu hitowy transfer
  • Z drużyny “Białej Gwiazdy” może odejść Aleksander Buksa, który znajduje się na celowniku najlepszych klubów Europy
  • Z najnowszych doniesień Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl wynika, że młody gracz może przenieść się do AC Milan

Wisła Kraków musi przygotować się na stratę jednego ze swoich najlepszych zawodników. Już w styczniowym oknie transferowym z zespołu może odejść Aleksander Buksa. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, 17-letni napastnik może przenieść się do AC Milan.

Wisła Kraków sprzeda piłkarza do AC Milan?

Wraz z rozpoczęciem stycznia, nasilają się spekulacje transferowe. W ciągu najbliższych tygodni możemy być świadkami kilku niesamowicie interesujących transakcji z udziałem nie tylko największych gwiazd światowego futbolu, ale i polskich zawodników. Głośnego transferu może dokonać Wisła Kraków.

Klub z Małopolski nie sprowadzi jednak z rozmachem wielkiego gwiazdora, a prawdopodobnie straci jednego ze swoich najlepszych piłkarzy. Od kilku miesięcy na celowniku najlepszych drużyn Europy znajduje się Aleksander Buksa. 17-letni napastnik już w styczniu może przenieść się do legendarnego klubu.

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Buksa w ciągu najbliższych tygodni może zostać piłkarzem AC Milan. Dziennikarz zdradził także, że już kilka tygodni temu chęć sprowadzenia Buksy wyraził inny włoski gigant, SSC Napoli. Wisła odrzuciła jednak ofertę.

Uwielbiany gwiazdor miał poważny wypadek. W trakcie sylwestra petarda wybuchła mu w dłoni, lekarze przerażeniUwielbiany gwiazdor miał poważny wypadek. W trakcie sylwestra petarda wybuchła mu w dłoni, lekarze przerażeniCzytaj dalej

Wielka szansa przed Aleksandrem Buksą. Może zagrać w Serie A

Milan jest podobno faworytem do pozyskania utalentowanego gracza. W przeciwieństwie do Napoli, które chciało Aleksandra Buksę od razu wypożyczyć do grającego w Serie B SSC Bari, Milan chce włączyć 17-latka od razu do pierwszej drużyny. W ten sposób młody zawodnik miałby nabierać doświadczenia u boku gwiazd.

- W Mediolanie najpierw miałby uczyć się obok doświadczonych snajperów jak Zlatan Ibrahimović i dostawać swoje minuty. Bez presji. Trenować na spokojnie z pierwszym zespołem i dopiero w ciągu dwóch-trzech lat osiągnąć poziom prawdziwej weryfikacji.- informuje Tomasz Włodarczyk.

- Czy transfer do AC Milan jest pewny? Nie. Agenci wciąż rozważają, co będzie najlepsze dla piłkarza. Faktem jest, że oferta z Napoli pojawiła się i została odrzucona. Na razie czerwone światło mają też Atletico, Real i Barcelona, które chciałyby umieścić Buksę w drugiej drużynie. Trzeba czekać. Ale Rossoneri to opcja na teraz jak najbardziej realna.- dodaje dziennikarz.

Pozostaje zatem czekać na rozwój wydarzeń. W ciągu najbliższych tygodni sytuacja młodego piłkarza Wisły Kraków powinna się wyjaśnić. Umowa Aleksandra Buksy z “Białą Gwiazdą” obowiązuje tylko do końca czerwca 2021 roku i klub musi określić, co zrobić ze swoim najbardziej wartościowym graczem.

Źródło: Meczyki.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News