Wisła Kraków - Legia Warszawa
Instagram/Wisła Kraków
Autor Łukasz Kowalski - 12 Grudnia 2020

Przed chwilą podjęto decyzję. Wisła Kraków zmienia nazwę, wszystko tuż przed meczem z Legią

Wisła Kraków od przechodzi kolejne wielkie zmiany. W sobotę władze Białej Gwiazdy poinformowały, że klub zmienił nazwę. Jak podkreślono w komunikacie, zmiana ma nawiązywać do wielkich tradycji sportowych klubu. - Zmiana akcentuje nawiązanie do historii i tradycji wielosekcyjnego Towarzystwa Sportowego - możemy przeczytać w komunikacie.

  • Wisła Kraków podjęła rewolucyjną decyzję.
  • Władze Białej Gwiazdy poinformowały o zmianie nazwy klubu.
  • Klub z Krakowa nawiązuje do swoich sportowych tradycji.

Wisła Kraków przeszła kolejną rewolucyjną zmianę w ostatnim czasie. Na początku grudnia zwolniony został trener Artur Skowronek, a w jego miejsce zatrudniony został Peter Hyballa. Teraz za pomocą strony internetowej poinformował, że klub zmienił nazwę.

Jakub Błaszczykowski pławi się w niewyobrażalnych luksusach. Ma mieszkanie jak z bajki, kosztowało milionyJakub Błaszczykowski pławi się w niewyobrażalnych luksusach. Ma mieszkanie jak z bajki, kosztowało milionyCzytaj dalej

Wisła Kraków zmieniła nazwę

Nową nazwą Biała Gwiazda może posługiwać się już od 1 grudnia. - Pełna nazwa piłkarskiej Spółki to teraz „Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków Spółka Akcyjna”, w skrócie "TS Wisła Kraków SA” - przekazał w rozmowie z klubowymi mediami współwłaściciel zespołu Tomasz Jażdżyński.

Tym samym klub wraca do tradycji, które jeszcze były kultywowane w latach 90. Wtedy sekcja piłkarska została wyodrębniona z Towarzystwa Sportowego, w którego skład wchodziły m.in.: sekcja koszykarska czy siatkarska, jako osobna spółka akcyjna.

Nowa nazwa klubu nie niesie za sobą większych zmian. W tabelach ligowych, mediach społecznościowych czy na materiałach reklamowych wciąż będzie widniała nazwa "Wisła Kraków". Nowa nazwa klubu będzie widoczna na umowach i dokumentach. Współwłaściciel w zapowiedział także, że nowa nazwa może mieć wpływ na wygląd klubowego herbu, ale żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

- Po uzyskaniu ostatecznych decyzji rejestracyjnych znaków towarowych planujemy rozpoczęcie dyskusji o zasadach korzystania przez klub z poszczególnych wersji herbu i tego, która jego wersja stanie się wersją podstawową - powiedział.

- Ten stosowany dotychczas przez Spółkę akcyjną będzie na pewno musiał zostać co najmniej zmodyfikowany ze względu na zmianę oficjalnej nazwy - dodał Jeżdżyński.

Polskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówPolskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówCzytaj dalej

Biała Gwiazda wraca do swoich tradycji

Jednocześnie współwłaściciel klubu dodał, że postępowanie w sprawie użycia znaków towarowych, co do których klub doszedł do porozumienia ze stowarzyszeniem, wciąż trwa. - Uzyskaliśmy na razie tylko w przypadku znaku słownego „Wisła Kraków”. W przypadku znaku słownego „TS Wisła” i znaku słowno-graficznego w postaci historycznego herbu postępowanie jeszcze trwa. Były one zgłaszane dawno temu i borykamy się z pewnymi nieścisłościami w dokumentach - przyznał Jeżdżyński.

Wielkie zmiany w krakowskim klubie zachodzą regularnie od początku 2019 roku. Wtedy Biała Gwiazda była bardzo blisko bankructwa i upadku. W ratowanie klubu zaangażował się Jeżdżyński, a także Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski.

Cała trójka przejęła formalnie klub dopiero w kwietniu tego roku. Wtedy też podjęto decyzję, że prezesem klubu zostanie brat Jakuba Błaszczykowskiego, Dawid.

W obecnym sezonie Ekstraklasy Biała Gwiazda spisuje się poniżej oczekiwań. Po 12. kolejkach ligowych Wisła Kraków ma na koncie jedynie dwa zwycięstwa i zajmuje w tabeli 13. miejsce. W sobotę wieczorem zagra prestiżowe spotkanie z mistrzem Polski, Legią Warszawa.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News