Włochy Palermo spadek
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2019

Legendarny włoski klub ogłosił upadłość. Jeszcze niedawno występowali w nim Polacy

Włochy są wymarzonym kierunkiem wielu zawodników, którzy chcą grać w ładnych miastach i cieszyć się zainteresowaniem kibiców. Niestety, wiele tamtejszych klubów z niższych lig upada, nawet te najbardziej zasłużone.

Włochy cieszą się zainteresowaniem nie tylko turystów, ale również piłkarzy, którzy liczą na angaż w tamtejszych klubach. Nic dziwnego, bo włoski futbol cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Tak dobrze nie jest niestety pod względem finansowym. Dziś dowiedzieliśmy się, że jeden z legendarnych klubów ogłosił bankructwo i wycofał się z ligi.

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy żadnego z sympatyków włoskiego futbolu. Jeszcze niedawno postępy Palermo mogliśmy oglądać w Serie A, a gdy klub spadł na zaplecze ligi włoskiej, występowało w nim aż czterech Polaków. Dziś zawodnicy klubu usłyszeli najsmutniejsze wiadomości. Wiemy już, że drużyna nie dokończy sezonu w Serie B i ostatecznie pożegna się z ligą.

Legendarny piłkarz Chelsea wraca do klubu. Teraz ma zająć bardzo odpowiedzialne stanowiskoLegendarny piłkarz Chelsea wraca do klubu. Teraz ma zająć bardzo odpowiedzialne stanowiskoCzytaj dalej

Włochy są marzeniem wielu piłkarzy

Palermo jeszcze niedawno występowało w Serie A, ale ostatnio kibice tego klubu musieli pogodzić się z bardzo smutną rzeczywistością. Klub spisywał się coraz słabiej i pojawiały się wiadomości, że wszystko to jest spowodowane problemami finansowymi. Zorientowali się o tym nawet sami piłkarze, z których część postanowiła opuścić drużynę w obliczu wielkich problemów.

Wśród tej grupy byli Polacy. Radosław Murawski, Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz i Przemysław Szymiński. Niektórzy opuścili klub szybciej, inni później, ale wszyscy zdawali sobie sprawę z problemów, które będą stawać się coraz bardziej uciążliwe. Dziś nadeszły najsmutniejsze informacje dla wszystkich zagorzałych fanów. Palermo wycofało się z Serie B.

Palermo podzieliło los Parmy

Niedawno podobną drogę przeszła Parma, która została zdegradowana do czwartej ligi przez problemy finansowe. Klub zdołał jednak poradzić sobie z kłopotami i bardzo szybko wrócił do włoskiej elity. Nie wiadomo, czy Palermo zdoła odbudować się tak szybko. Wszystko zależy od tego, czy znajdzie się nowy inwestor, który będzie gotowy wyłożyć na drużynę swoje pieniądze.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News