Wojciech Kowalczyk
YouTube Kanał Sportowy
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Października 2020

Wojciech Kowalczyk - kontrowersyjna postać polskiej piłki. Zgadzacie się z jego poglądami?

Wojciech Kowalczyk to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu. Były reprezentant Polski zapisał się w historii świetnymi występami w barwach pamiętnej drużyny olimpijskiej prowadzonej przez Janusza Wójcika, oraz silnej w latach 90. Legii Warszawa. Obecnie jednak były napastnik jest bardziej kojarzony z roli kontrowersyjnego eksperta, który nie zwykł gryźć się w język.

Wojciech Kowalczyk ma za sobą fantastyczną piłkarską karierę. Utalentowany napastnik błyszczał w latach 90. w barwach Legii Warszawa, która toczyła boje z wielkimi klubami w Lidze Mistrzów. Swoje pięć minut Kowalczyk miał także w koszulce z orzełkiem na piersi. Snajper był członkiem pamiętnej reprezentacji Janusza Wójcika, która w 1992 roku sięgnęła po srebrny medal olimpijski w Barcelonie.

To właśnie z tej drużyny pamiętają go tysiące polskich kibiców. Wojciech Kowalczyk udowadniał wówczas, że ma niesamowity talent, który może przynieść mu możliwość gry w najlepszych klubach piłkarskich na świecie.

Po świetnych występach w kadrze i Legii Warszawa Wojciech Kowalczyk otrzymał szansę występów w jednej z najlepszych lig świata, czyli hiszpańskiej Primera Division. Przeniósł się do Realu Betis Sewilla, a później grał także dla UD Las Palmas.

Końcówkę kariery spędził w klubach z Cypru i na krótko ponownie w Legii Warszawa. Po kilku latach od zakończenia kariery został ekspertem telewizyjnym, a w tej roli spełnia się znakomicie. Przez lata pracował również jako komentator-ekspert podczas meczów Ekstraklasy w Polsacie.

Kowalczyk współpracował przez kilka lat z Polsatem Sport, jednak z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi o tematyce politycznej, stacja zdecydowała się zakończyć z nim współpracę. Obecnie Wojciech Kowalczyk nadal słynie z mocnych, nieraz wulgarnych wypowiedzi na aktualne tematy społeczno-polityczne, ale przede wszystkim sportowe.

Wiele osób krytykuje Wojciecha Kowalczyka za to, że nie potrafi zachować milczenia w niektórych sytuacjach, jednak inni twierdzą, że ekspert jest dzięki temu wiarygodny i pokazuje, że jego poglądy są szczere.

Ostatnio spełnia się w roli eksperta portalu Weszlo.com, a gościnnie pojawia się także na Kanale Sportowym. Dość często możemy obserwować go podczas nagrywania najpopularniejszych produkcjach obu kanałów, a więc w "Lidze Minus" i w "La Liga Loca".

Lubicie Wojciecha Kowalczyka?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News