Wojciech Kowalczyk
YouTube Kanał Sportowy
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Października 2020

Wojciech Kowalczyk - kontrowersyjna postać polskiej piłki. Zgadzacie się z jego poglądami?

Wojciech Kowalczyk to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu. Były reprezentant Polski zapisał się w historii świetnymi występami w barwach pamiętnej drużyny olimpijskiej prowadzonej przez Janusza Wójcika, oraz silnej w latach 90. Legii Warszawa. Obecnie jednak były napastnik jest bardziej kojarzony z roli kontrowersyjnego eksperta, który nie zwykł gryźć się w język.

Wojciech Kowalczyk ma za sobą fantastyczną piłkarską karierę. Utalentowany napastnik błyszczał w latach 90. w barwach Legii Warszawa, która toczyła boje z wielkimi klubami w Lidze Mistrzów. Swoje pięć minut Kowalczyk miał także w koszulce z orzełkiem na piersi. Snajper był członkiem pamiętnej reprezentacji Janusza Wójcika, która w 1992 roku sięgnęła po srebrny medal olimpijski w Barcelonie.

Po świetnych występach w kadrze i Legii Warszawa Wojciech Kowalczyk otrzymał szansę występów w jednej z najlepszych lig świata, czyli hiszpańskiej Primera Division. Przeniósł się do Realu Betis Sewilla, a później grał także dla UD Las Palmas. Końcówkę kariery spędził w klubach z Cypru i na krótko ponownie w Legii Warszawa. Po kilku latach od zakończenia kariery został ekspertem telewizyjnym

Kowalczyk współpracował przez kilka lat z Polsatem Sport, jednak z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi o tematyce politycznej, stacja zdecydowała się zakończyć z nim współpracę. Obecnie Wojciech Kowalczyk nadal słynie z mocnych, nieraz wulgarnych wypowiedzi na aktualne tematy społeczno-polityczne, ale przede wszystkim sportowe. Spełnia się w roli eksperta portalu Weszlo.com, a gościnnie pojawia się także na Kanale Sportowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News