Wojciech Szczęsny
instagram.com/wojciechszczesny
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Marca 2020

Poruszający apel Wojciecha Szczęsnego do kibiców. Chodzi o epidemię, wzruszające słowa

Wojciech Szczęsny zaapelował do kibiców za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Bramkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Polski skierował kilka ważnych słów do Włochów, którzy zmagają się z epidemią choroby, która sparaliżowała cały świat. Tak wzruszającego gestu ze strony Polaka nie można było się spodziewać.

Wojciech Szczęsny przeszedł, podobnie jak reszta drużyny Juventusu testy na obecność koronawirusa. Wszystko przez to, że w drużynie "Starej Damy" wystąpiły dwa przypadki zachorowań, chociaż nikt nie może zaprzeczyć, że będzie ich więcej. Szczególnie że we Włoszech cały czas dochodzi do zwiększenia liczebności osób chorych i zgonów (31506 przypadków zachorowań, 2503 ofiar). Kraj bez wątpienia znalazł się w trudnej sytuacji, ale były bramkarz Arsenalu i Romy postanowił wesprzeć dobrym słowem miłośników w Italii. Jego słowa wzruszyły tysiące obserwujących na Instragramie.

Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobieAndrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobieCzytaj dalej

Wojciech Szczęsny zabrał głos w sprawie epidemii. Wzruszający apel Polaka

Szczęsny, który dzięki swojej dobrej grze w Juventusie, a przedtem w Romie zapracował sobie na wielki szacunek w Italii, powiedział Włochom, aby się nie martwili i zapewnił ich, że problemy w związku z pojawieniem się koronawirusa są wyłącznie przejściowe.

- Ktoś może uważać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech - w kraju najbardziej dotkniętym koronawirusem. Ja się z tym nie zgadzam. Mam szczęście, że tu jestem, ponieważ wiem, że to kraj, który pokona tego wirusa jednością i pasją, z której słyną Włosi. Dla przyszłych pokoleń na całym świecie, by mogły poznać niesamowitą historię tego kraju - napisał Szczęsny.4

Przerażające słowa Zbigniewa Bońka. Twierdzi, że po fali zachorowań dojdzie do tragediiPrzerażające słowa Zbigniewa Bońka. Twierdzi, że po fali zachorowań dojdzie do tragediiCzytaj dalej

"Włochy są są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus"

Szczęsny przekonuje, że epidemia koronawirusa nie zapisze się w dziejach historii i, mimo że bardzo tęskno mu do rodziny w Polsce, to z wielką dumą obserwuje starania Włochów, aby przepędzić epidemię z daleka od kraju.

- Nigdzie w książkach historycznych nie znajdziecie wzmianki o Covid-19. Włochy są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus. I choć strasznie tęsknię za rodziną i modlę się o jej dobro, z dumą dzielę się tym trudnym momentem z mieszkańcami Włoch - dodał reprezentant Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
  2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt
  3. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  4. Były najlepszy zawodnik świata usłyszał przerażającą diagnozę. Sytuacja jest bardzo niepokojąca
  5. Właściele Manchesteru City kupują kolejny klub. Na naszych oczach rodzi się kolejna potęga?
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News