Wojciech Szczęsny
Instagram - Wojciech Szczęsny
Autor Piotr Bernaciak - 15 Września 2020

Wojciech Szczęsny. Jeden z najlepszych w swoim fachu, najlepszy polski bramkarz w historii?

Wojciech Szczęsny jest już na najwyższym poziomie, czego nie trzeba nikomu udowadniać. Czy jest jednak najlepszym polskim bramkarzem w historii?

Wojciech Szczęsny zdecydowanie może być obecnie zaliczany do światowego topu. Po transferze do Juventusu musiał przez jakiś czas pełnić funkcję rezerwowego Gianluigiego Buffona, jednak po odejściu Włocha do PSG zaczął bronić i grać na absolutnie najwyższym poziomie. W niemalże każdym meczu były zawodnik Romy i Arsenalu pokazuje, że jego miejsce w bramce nie podlega wątpliwości.

Od dawna polski futbol nie miał bramkarza, który jest powszechnie rozpoznawany przez kibiców z całego świata. Poprzednim takim przypadkiem był Artur Boruc, który wyczyniał cuda w bramce naszej reprezentacji. Wojciech Szczęsny również jest ważnym punktem kadry Jerzego Brzęczka i pozostaje jedynie życzyć mu, aby podobnie było także na mistrzostwach Europy, do których dojdzie w przyszłym roku.

Wydaje się, że Wojciech Szczęsny przewyższa obecnego bramkarza Legii Warszawa sukcesami, jednak ich renoma wśród polskich kibiców wciąż nie jest jednoznaczna. Szczęsny nigdy nie zaliczył meczu, w trakcie którego ratował polską kadrę tak, jak Boruc w Austrii i Szwajcarii. Mimo wszystko eksperci twierdzą, że nie ma wątpliwości, iż to właśnie on jest dużo lepszy.

Czy jest najlepszym polskim bramkarzem w historii? W tym momencie bardzo trudno jest to jednoznacznie ocenić, ale wydaje się, że już teraz możemy zaliczyć go do grona kilku najwybitniejszych polskich golkiperów wszechczasów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News