Wujek Adama Małysza
facebook.com/AdamMalysz
Autor Łukasz Kowalski - 23 Czerwca 2020

Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Wujek Adama Małysz wlał nadzieję w serca polskich kibiców. W poniedziałek Orzeł z Wisły poinformował, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Od razu ruszyły spekulacje, czy Małysz nie zaraził polskich kadrowiczów, którzy przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem.

Wujek Adama Małysza i jego pierwszy trener Jan Szturc skomentował informacje o chorobie Orła z Wisły. Małysz w poniedziałek wyznał, że jest zarażony koronawirusem. Teraz polski mistrz będzie musiał przejść 14-dniową kwarantannę. Trener Szturc wlał w serca kibiców nutę optymizmu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czuje
  2. Wyjawili całą prawdę o Mielnie. Powiedzieli wszystko
Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czujeAdam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czujeCzytaj dalej

Wujek Adama Małysza uspokaja kibiców

- Sportowcy to ludzie odporni, a szczególnie ci, którzy startują zima, przy mrozach i wiatrach. Adam jest na tyle zahartowany i nadal wysportowany, że wierzę, iż jego organizm okaże się odporny na wirusa. Sytuacja kwarantanny jest dla niego niekomfortowa, bo on nie lubi siedzieć w miejscu. Ma jednak duży ogród i na pewno nie będzie się nudził, nadrabiając zaległości w pracach w ogrodzie. Patrząc na sytuacje województwa śląskiego, można by się było o niego obawiać, ale akurat Wisła ma najniższy wskaźnik zakażeń w województwie. Widać, że jej mieszkańcy zachowują bezpieczeństwo. A przypadek Adama to przestroga dla wszystkich: nawet jeżeli władze popuściły trochę w przepisach, to trzeba zachować ostrożność w każdej sytuacji, czy to w sklepie, czy nawet w kontakcie ze znajomymi. Każdy jest narażony i musi być przygotowany na niebezpieczeństwo. - powiedział Jan Szturc cytowany przez "Super Express".

Wujek Adama Małysza z pewnością uspokoił polskich kibiców, wskazując na to, że mistrz powinien szybko wyzdrowieć. Po informacji podanej przez Małysza pojawiły się wątpliwości odnośnie stanu zdrowia reprezentantów Polski, którzy przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem. Skoczkowie przebywają w hotelu, gdzie mają treningi na siłowni. Nie kontaktują się ze światem zewnętrznym. Nawet posiłki są przygotowywane indywidualnie dla każdego z zawodników i dostarczane bezpośrednio do pokojów.

Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)Czytaj dalej

Polscy skoczkowie przejdą testy na koronawirusa

Informacje o stanie zdrowia zawodników, przekazał sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. - Fizjoterapeuta sprawdza ich samopoczucie ogólne i temperaturę ciała. Kwarantanny niemal na pewno nie potrzebują, bo kontakt z Adamem miał miejsce ponad 10 dni wcześniej - powiedział.

- Nie ma więc izolacji pomiędzy nimi. Trenują zgodnie z planem, w sali i na skoczni. Oczekują przyjazdu sanitarnego „wymazomazu” i przeprowadzenia testów antywirusowych jeszcze we wtorek. Adam przesłał sanepidowi listę osób, z którymi miał kontakt. Z tych powodów zamknęliśmy biuro PZN w Krakowie, a na kwarantannie domowej są wszystkie osoby z biura, które miały kontakt z Adamem w miniony czwartek, w tym prezes Tajner i ja sam - powiedział Winkiel.

Według doniesień medialnych kadra polskich skoczków i sztab szkoleniowy mają przejść testy na obecność koronawirusa w środę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw
  2. Zjawiskowe nagranie erupcji wulkanu. Taki widok, to prawdziwa rzadkość
  3. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  4. Oficjalnie: Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Pudzian przekazał fanom najlepszą wiadomość
  5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News