wypadek
flickr
Autor Piotr Mika - 27 Czerwca 2020

Fatalny wypadek słynnego mistrza świata. Gwiazdor trafił do szpitala, wiemy, w jakim jest stanie

Wypadek jednego z najlepszych kenijskich biegaczy mógł skończyć się bardzo tragicznie. 3-krotny mistrz świata trafił do szpitala, po tym, jak został potrącony przez motocyklistę, a wszystko działo się bardzo blisko domu słynnego zawodnika.

Wypadek z udziałem kenijskiego mistrza i rekordzisty świata w półmaratonie, Geoffreya Kamworora, miał miejsce w czwartek rano 25 czerwca. Podczas porannego treningu Kamworor biegł szosą i będąc niecały kilometr od domu został zahaczony przez przejeżdżający obok motocykl.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii
Żona Kamila Stocha pęka z dumy. Odebrała nagrodę za swojego męża i pokazała swoje piękne oblicze (FOTO)Żona Kamila Stocha pęka z dumy. Odebrała nagrodę za swojego męża i pokazała swoje piękne oblicze (FOTO)Czytaj dalej

Wypadek kenijskiego rekordzisty mógł skończyć się tragicznie

Podczas pandemii kenijscy sportowcy trenują indywidualnie i tak było również w przypadku 27-letniego biegacza, który biegł szosą niedaleko swojego domu. Pędzący z dużą prędkością motocykl zawadził biegacza i spowodował jego upadek, przez co Kamworor złamał kość piszczelową oraz doznał obrażeń kolan i głowy. W szpitalu w Eldoret w zachodniej Kenii zawodnik przeszedł już operację, która zakończyła się pomyślnie.

Warto jednak zwrócić uwagę na zachowanie motocyklisty zaraz po całym zdarzeniu. - Byłem kilometr od domu podczas porannego biegu, kiedy pędzący od tyłu motocykl uderzył mnie od tyłu. Motocyklista pomógł mi wstać i zabrał mnie do szpitala - powiedział Kenijczyk niedługo po operacji.

Wielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni poruszyło nas do łez, bolesna prawdaWielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni poruszyło nas do łez, bolesna prawdaCzytaj dalej

Występ Kamworora w Polsce zagrożony

Geoffrey Kamworor to rekordzista świata w półmaratonie (58:01 min) oraz trzykrotny mistrz świata na tym dystansie z lat 2014, 2016 i 2018. Dwukrotnie zwyciężał również w nowojorskim maratonie, w 2017 oraz 2019 roku. W październiku 2020 roku w Gdyni odbędą się kolejne Mistrzostwa świata w półmaratonie (pierwotnie miały odbyć się w kwietniu). Choć 27-letni biegacz czuje się dobrze i niedługo powinien opuścić szpital, to niewiadomo czy stanie na starcie aby bronić tutyłu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. 15-latka została skrzywdzona przez własnego trenera. Na jaw wyszły porażające fakty, ciężko powstrzymać łzy
  4. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  5. Media przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świata
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News