Xavi
Autor Piotr Bernaciak - 15 Czerwca 2019

Xavi rozpoczyna karierę trenerską. Przejmuje klub Al Sadd

Xavi to legenda FC Barcelony i hiszpańskiej piłki. Gwiazdor kończy już karierę piłkarską i rozpoczyna przygodę trenerską. Ukończył już kurs trenerski UEFAPro.

Xavi ukończył kurs trenerski UEFAPro i oficjalnie może prowadzić każdą drużynę na świecie. W teorii już dziś mógłby zastąpić na stanowisku szkoleniowca FC Barcelony Ernesto Valderde. Naturalnie nic takiego nie będzie mieć miejsca, aczkolwiek fani na Camp Nou są przekonani, że kiedyś stery Blaugrany obejmie właśnie Xavi.

Xavi Hernandez jest legendą FC Barcelony, aczkolwiek karierę trenerską rozpocznie z dala od Katalonii. Pierwsze kroki jako trener będzie stawiał w katarskim klubie Al Sadd, z którym związał się dwuletnim kontraktem. Warto podkreślić, że to własnie w tej drużynie kontynuował karierę piłkarską po odejściu z Blaugrany. W katarskim klubie spędził jako zawodnik 4 sezony.

Xavi oficjalnie przejmie dowodzenie katarską drużyną 15 lipca. To właśnie wtedy Al Sadd przyjedzie do Katalonii, by rozpocząć swój okres przygotowawczy. Przez dwa tygodnie zawodnicy będą przygotowywać się do kolejnego sezonu w katalońskiej gminie Olot. Nie wszyscy piłkarze będą mogli pojawiać się na treningach, ponieważ reprezentacja Kataru bierze w tym roku udział w rozgrywkach Copa America.

Następny artykuł