Zarobki
pixabay.com/martaposemuckel
Autor Aleksy Kiełbasa - 26 Sierpnia 2020

Piłkarze przestaną zarabiać fortuny, a Liga Mistrzów zmieni format? Znamienne słowa prezydenta UEFA

Zarobki piłkarzy przyprawiają o zawroty głowy. Największe gwiazdy zarabiają kilkadziesiąt milionów euro rocznie. Dlatego coraz częściej mówi się o wprowadzeniu limitów, na wzór tych w NBA,, czyli salary cap.  "Jest kilka interesujących rozwiązań, ale potrzebujemy czasu" – powiedział Aleksander Ceferin prezydent UEFA, który odniósł się również do formatu Ligi Mistrzów.

Lionel Messi za samą grę w FC Barcelonie zarabia co miesiąc 8,3 miliona euro brutto, a Cristiano Ronaldo w Juventusie Turyn 4,5 miliona. W skali roku daje to odpowiednio ponad 99 milionów euro oraz 54 miliony. Tak potężne kwoty budzą coraz większe wątpliwości i niesmak nie tylko wśród kibiców, biznesmenów, czy ekspertów, ale przede wszystkim wśród działaczy mniejszych klubów, które nie mają szans konkurować z gigantami. Dlatego coraz więcej mówi się o limitach dotyczących zarobków piłkarzy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życie

Zarobki piłkarzy będę zredukowane?

Pomysły związane z wprowadzeniem limitu na zarobki piłkarzy są dwa. Pierwszym nich jest salary cap, stosowany m.in. w NBA. Oznacza on maksymalną kwotę, jaką kluby mogą przeznaczyć na pensje zawodników w danym sezonie. W NBA mamy do czynienia z tzw. progiem miękkim, gdzie przekroczenie wspominanego limitu jest dopuszczalne przy spełnieniu określonych warunków. Jednak niesie to ze sobą takie konsekwencje, jak ogromne koszty oraz brak możliwości kupowania wolnych zawodników. Drugim rozwiązaniem byłby tzw. podatek od luksusu. Nakładano by go na drużyny, które nie trzymają finansowych reguł. Już teraz mamy coś podobno, a mianowicie Finansowe Fair Play. Klubu nie mogą wydawać więcej niż zarabiają. Jednak jak to jest egzekwowane, przekonaliśmy się w związku ze zniesieniem dyskwalifikacji z Ligi Mistrzów dla Manchesteru City.

Lionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykomLionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykomCzytaj dalej

W Lidze Mistrzów może dojść do korekt

Ten sezon Ligi Mistrzów był wyjątkowy ze względu na swój format, który musiał wejść w życie ze względu nas wybuch pandemii koronawirusa. Zespoły od fazy ćwierćfinałowej rywalizowały w Final 8 rozegranym w Lizbonie. Turniej został rozegrany po zakończeniu zmagań ligowych, a o awansie do kolejnej fazy decydowało zaledwie jedno spotkanie. Ta formuła znalazła wielu zwolenników, według których poziom emocji był znacznie wyższy niż w przypadku dwumeczów. Jednak w rozmowie z niemieckim Sport Bild, Aleksander Ceferin powiedział, że w tej kwestii nie dojdzie do zbyt wielu zmian, choć Słoweniec nie wykluczył pewnych korekt.

"To najlepszy turniej na świecie. Nie powinniśmy sądzić, że wymagane są w nim radykalne reformy" – zaznaczył prezydent UEFA.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić
  2. Archeolodzy weszli do jaskini i znaleźli coś co zwaliło ich z nóg. Doskonały stan znaleziska sprzed 200 tysięcy lat
  3. Świat futbolu wstrzymał oddech. Leo Messi ogłosił swoją decyzję, odchodzi z Barcelony, media przekazały zadziwiające informacje
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  5. Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News