Zbigniew Boniek
Youtube/Prawda Futbolu
Autor - 24 Stycznia 2020

Zbigniew Boniek porównał Ekstraklasę do Premier League. "Tam też kopią się po głowach"

Zbigniew Boniek po raz kolejny popisał się niecodziennym porównaniem. Tym razem prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej porównał Ekstraklasę do Premier League. Jak twierdzi, w tamtejszej lidze również nie ma wysokiego poziomu.

Zbigniew Boniek z pewnością może być oceniany pozytywnie na tle poprzednich prezesów PZPN. Regularnie jednak wygłasza kontrowersyjne opinie, z którymi większośc osób się po prostu nie zgadza. Tak było i tym razem.

Krzysztof Piątek podjął decyzję. Już wiadomo, w jakim klubie będzie występowałKrzysztof Piątek podjął decyzję. Już wiadomo, w jakim klubie będzie występowałCzytaj dalej

Zbigniew Boniek porównał Premier League do Ekstraklasy

Roman Kołtoń, dziennikarz Polsatu Sport, zaprosił Bońka na rozmowę, która została opublikowana na kanale "Prawda Futbolu". Legendarny reprezentant Polski postanowił porównać Premier League do Ekstraklasy, czym zszokował internautów.

- Mecz w lidze angielskiej: Norwich kontra Watford, czy ktoś tam na dole, to nie jest wcale lepszy mecz niż w lidze polskiej. Tam też kopią się po głowach. Wszystko odbywa się tylko w lepszej oprawie, z większą liczbą kibiców na stadionie. Sam stadion też jest trochę ładniejszy, murawa bardziej zielona. Ale tam mają tyle pieniędzy, że ostatni piłkarz w ostatniej drużynie został kupiony za 25, 30, 40 mln euro. I to nie jest żaden wielki piłkarz - przekonywał Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek uważa, że mecz Watford - Norwich nie różniłby się od typowego spotkania Ekstraklasy

O ile można się zgodzić z tym, że angielskie kluby przepłacają za piłkarzy, którzy nie są wielkimi gwiazdami, o tyle porównywanie nawet najsłabszych drużyn w Premier League do typowego meczu Ekstraklasy jest jednak niezrozumiałe. Norwich i Watford zajmują aktualnie odpowiednio ostatnie i przedostatnie miejsce w lidze, jednak zawodnicy, których mają w swojej drużynie, muszą robić wrażenie. Każdy z przedstawicieli pierwszej jedenastki tych drużyn znalazłby miejsce w czołowych drużynach z Polski. I prawdopodobnie odgrywałby pierwsze skrzypce.

Aktualnie według rankingu UEFA Premier League to druga najlepsza liga na świecie. Ekstraklasa jest aktualnie na 28. miejscu, ale wiadomo już, że w następnym sezonie będziemy w trzeciej dziesiątce. Poziom polskiej ligi w ostatnich latach drastycznie zmalał, natomiast rozgrywki w Anglii są na zdecydowanie wyższym poziomie niż kilka lat temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  2. Legenda polskiego sportu zmaga się z chorobą. Pojawiły się szansę na uzdrowienie
  3. Polski trener dostał pracę za granicą. Znają go wszyscy kibice Ekstraklasy
  4. Ważna decyzja polskiego działacza. Uderzył w skorumpowanych Rosjan
  5. Nowy piłkarz Legii już strzela bramki. Pomoże w zdobyciu mistrzostwa
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News