Zbigniew Boniek wybory 2020
screen - Twitter/Zbigniew Boniek
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 30 Czerwca 2020

Zbigniew Boniek podgrzał atmosferę po wyborach. Prezes PZPN zakpił z milionów wyborców

Zbigniew Boniek w niedzielę wziął udział w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prezes PZPN z samego rana zamieścił zdjęcie sprzed komisji wyborczej. Po ogłoszeniu wyników głosowania postanowił skomentować decyzję Polaków. Nie ominął okazji, by użyć swojego ciętego języka.

Zbigniew Boniek niedzielę 28 czerwca rozpoczął od wizyty w komisji wyborczej. Zamieścił on zdjęcie na Twitterze z kolejki, na którą trafił przed lokalem wyborczym. Były piłkarz m.in.: Juventusu Turyn i AS Romy pokazał zdjęcie długiej kolejki oczekujących na oddanie głosu. - No... zapowiada się 90 minut spokojnej gry - napisał Boniek pod zdjęciem, dodając hasztag "wyborcza kolejka".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna
Wpłynęła oferta za Krzysztofa Piątka. Legendarny klub widzi w nim nowego lidera atakuWpłynęła oferta za Krzysztofa Piątka. Legendarny klub widzi w nim nowego lidera atakuCzytaj dalej

Zbigniew Boniek wywołał lawinę komentarzy

Prezes PZPN skorzystał ze swojego obywatelskiego obowiązku i zagłosował w wyborach na prezydenta RP. Po ogłoszeniu wyników postanowił skomentować na Twitterze decyzję Polaków. Nie wszystkim internautom spodobał się tweet Bońka. W ciągu pierwszych 20 minut wpis doczekał się aż 600 odpowiedzi.

- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne, w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał na Twitterze prezes PZPN, czym wywołał lawinę komentarzy.

Medalistka olimpijska walczy o życie. Organizm sportsmenki zaatakowała tajemnicza chorobaMedalistka olimpijska walczy o życie. Organizm sportsmenki zaatakowała tajemnicza chorobaCzytaj dalej

Boniek odniósł się do struktury wyborców jednego z kandydatów

Boniek w swoim tweecie skomentował zapewne strukturę wyborców urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, który uzyskał w I turze najwyższe poparcie. Z badań pracowni IPSOS wynika, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 69,4% głosów wśród wyborców z wykształceniem podstawowym oraz 65,5% poparcia wśród osób z wykształceniem zasadniczym. Wśród emerytów i rencistów kandydat wspierany przez obóz rządzący uzyskał 60,4% poparcia.

I tura wyborów prezydenckich odbyła się w niedzielę 28 czerwca. Głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcie, dlatego do wyłonienia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej potrzebna będzie II tura głosowania. Polacy do urn pójdą 12 lipca. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zwycięży kandydat, który przekroczy 50% wszystkich ważnych głosów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielu Polaków nawet nie wie, że przysługuje im dodatkowy, płatny urlop. Lepiej go nie stracić
  2. Poznaliśmy cenę Playstation 5. Plotki się potwierdziły
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News