Złota Piłka
Facebook FC Bayern Munchen
Autor Piotr Mika - 26 Sierpnia 2020

Złota Piłka jednak zostanie przyznana? Jest komentarz organizatorów plebiscytu

Złota Piłka za rok 2020 może zostać przywrócona? Chciałoby tego tysiące, jeśli nie miliony kibiców z Polski i całego świata, jednak tygodnik "France Football", organizator plebiscytu wydaje się nie ugięty. Niespodziewanie, jeden z kluczowych ludzi w redakcji zabrał głos w tej sprawie, odnosząc się do próśb fanów.

Złota Piłka w ostatnich latach została zdominowana przez Leo Messiego oraz Cristiano Ronaldo, którzy zdobywali to trofeum przez ostatnie 12 lat (6 razy Messi, 5 razy Ronaldo) i tylko w 2018 roku udało się przełamać ich hegemonię, gdy wygrał Luka Modrić. Teraz większość nie ma wątpliwości, że także w tym roku władza tych dwóch gigantów futbolu zostałaby złamana. Niestety, plebiscyt został odwołany.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życie
Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

Złota Piłka zostanie przyznana? Jest odpowiedź organizatorów

Wczoraj 25 sierpnia informowaliśmy o tym, że Bleacher Report Football wystartowało z petycją o przywrócenie plebiscytu Złotej Piłki. W tej chwili została ona podpisana już przez ponad 160 tys. osób. Sama akcja B/R Football nie ma może żadnej możliwości bezpośredniego wpływu na decyzję "France Football", może jednak pokazać organizatorom, jak wiele osób oczekuje przywrócenia plebiscytu.

Praktycznie większość ekspertów wskazuje na to, że ruch francuskiego tygodnika jest najbardziej krzywdzący dla Roberta Lewandowskiego, który aktualnie jest najlepszym zawodnikiem na świecie. W 47 spotkaniach sezonu 2019/2020 strzelił on 55 bramek i zanotował 10 asysty. Wygrał z Bayernem Monachium trzy najważniejsze trofea - mistrzostwo i puchar kraju oraz Ligę Mistrzów - a do wszystkich walnie się przyczynił, w każdej z tych rozgrywek zostając królem strzelców.

Redaktor naczelny "France Football" odwołanie plebiscytu Złotej Piłki argumentował tym, że nie wszyscy zawodnicy mieli równe szansę na rywalizację w dobie pandemii koronawirusa. Teraz, po wielu głosach krytyki, jakie spadły na tygodnik, stanowisko w tej sprawie przedstawił zastępca redaktora naczelnego francuskiego tygodnika.

Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyRobertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyCzytaj dalej

Nadzieje polskich kibiców okażą się płonne?

W rozmowie dla Interia.pl Arnaud Tulipier przyznał, że rozumie żal polskich fanów. - Rozumiem, że w Polsce mogły być duże oczekiwania związanie ze Złotą Piłką dla Roberta Lewandowskiego w tym roku, ale trudno mi sobie wyobrazić, aby tak poważna decyzja ogłoszona przez organizatora plebiscytu została jeszcze zmieniona - stwierdził zastępca redaktora naczelnego "France Football".

Warto jednak zaznaczyć, że to nie jest oficjalne stanowisko redakcji tygodnika, aczkolwiek tak wysoko postawiona osoba jest z pewnością dobrym źródłem informacji. Arnaud Tulipier wyznał przy okazji, że Robert Lewandowski szansę na zwycięstwo w plebiscycie Złotej Piłki będzie miał również w kolejnych edycjach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić
  2. Archeolodzy weszli do jaskini i znaleźli coś co zwaliło ich z nóg. Doskonały stan znaleziska sprzed 200 tysięcy lat
  3. Świat futbolu wstrzymał oddech. Leo Messi ogłosił swoją decyzję, odchodzi z Barcelony, media przekazały zadziwiające informacje
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  5. Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News