Złota Piłka
Instagram.com/_rl9
Autor Piotr Mika - 25 Sierpnia 2020

Robert Lewandowski jednak zdobędzie Złotą Piłkę? Pojawiła się nadzieja, kibice stoją murem za Polakiem

Złota Piłka decyzją tygodnika "France Football" nie zostanie przyznana w 2020 roku. Wielu kibiców oraz ekspertów nie zgadza się jednak z argumentacją francuskiej gazety i uważa, że odwołanie plebiscytu, którym ekscytuje się cały piłkarski świat, jest krzywdzące. Teraz pojawiła się kolejna nadzieja, na przekonanie "France Football" do zmiany decyzji.

Złota Piłka to najbardziej prestiżowa nagroda indywidualna w piłce nożnej. Plebiscyt został zapoczątkowany w 1956 roku, choć przez wiele lat nagrodę zdobyć mogli tylko zawodnicy pochodzący z Europy, a później Ci którzy grali w europejskich klubach. Dopiero od niedawna szanse na zwycięstwo mają piłkarze z całego globu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyRobertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyCzytaj dalej

Złota Piłka zostanie przyznana? kibice składają petycję

W sieci pojawiały się nieśmiałe próby wpłynięcia na decyzję "France Football", jednak najlepiej zorganizowana jest ta przez Bleacher Report Football. Dziennikarze B/R Football stworzyli petycję o przeprowadzenie plebiscytu, a w tej chwili podpisało ją już ponad 150 tys. osób.

Większość ekspertów nie ma wątpliwości, kto najbardziej stracił na odwołaniu plebiscytu Złotej Piłki. W 2020 roku bezkonkurencyjny na światowych boiskach był Robert Lewandowski, który zdobył wszystko, co było do zdobycia. W barwach Bayernu wygrał on Bundesligę, Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów i zdobył koronę króla strzelców we wszystkich tych rozgrywkach.

Robert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećRobert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećCzytaj dalej

B/R Football odpowiada na argumenty "France Football"

Francuski tygodnik decyzję o rezygnacji ze Złotej Piłki w 2020 roku argumentowali tym, że nie wszyscy mieli równe szanse w tym roku na pokazanie swoich umiejętności z powodu pandemii koronawirusa. Gazecie zarzuca się jednak, że decyzja podytkowana była tylko ze względu na jej rodzime rozgrywki. Ligue 1 jako jedyna z top 5 lig Europy nie dokończyła sezonu.

B/R Football odpowiada, że ten rok był trudny dla wszystkich. Co więcej, wiele wskazuje na to, że paradoksalnie dłuższa przerwa pomogła francuskim drużynom w Lidze Mistrzów, która jest bardzo ważnym czynnikiem w plebiscycie. PSG oraz Lyon wyglądały bardzo dobrze na tle klubów z innych lig, które musiały dokończyć swoje rozgrywki.

Trudno powiedzieć, czy "France Football" ugnie się i zdecyduje o przywróceniu plebiscytu. Petycja nie ma może bezpośredniego przełożenia na działania francuskiego tygodnika, ale może pokazać jak wielu ludzi pragnie, aby mimo wszystko Złota Piłka została przyznana w tym roku. Petycję można podpisać, wchodząc TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News