Zofia Klepacka
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Października 2020

Zofia Klepacka zareagowała na apel Jarosława Kaczyńskiego. Jej postawa nie spodoba się wielu (FOTO)

Zofia Klepacka, medalistka olimpijska w windsurfingu w przeszłości wiele razy zasłynęła wśród Polaków nie tylko dzięki postawie sportowej, ale także wyznawanym przez siebie poglądom. Sportsmenka kolejny raz postanowiła zabrać głos w sprawie, która ożywia Polaków i tym razem powiedziała, co myśli o protestach związanych z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Klepacka odpowiedziała na apel Jarosława Kaczyńskiego, a jej słowa nie spodobały się wielu rodakom.

Zofia Klepacka jako kolejna z osób publicznych postanowiła zaangażować się w sprawę, którą żyje cała Polska. Sportsmenka odpowiedziała na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który wystosował apel w związku z protestami Polek i Polaków, którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

Z ostatniej chwili. Iga Świątek poznała wynik testu na koronawirusaZ ostatniej chwili. Iga Świątek poznała wynik testu na koronawirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dzieje
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko


Zofia Klepacka odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego

Od kilku dni cała Polska żyje decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który zdecydował się na zaostrzenie prawa aborcyjnego. TK uznał, że aborcja w przypadku prawdopodobieństwa nieodwracalnego uszkodzenia płodu, jest niezgodna z konstytucją. Decyzja podzieliła Polaków.

Codziennie na ulicach wielu miast w Polsce pojawiają się protesty głównie kobiet, ale i solidaryzujących się z nimi mężczyzn. Polacy domagają się cofnięcia decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W wyniku protestów doszło także do wielu nieprzyjemnych incydentów.

Zniszczone zostały m.in. kościoły, co nie spodobało się prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zwrócił się z pilnym apelem do swoich współpracowników i członków partii. Słowa polityka nawoływały do obrony Kościoła.

- Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, żeby wzięli udział w obronie Kościoła. Do tego, co jest dziś atakowane. Atakowane nieprzypadkowo - mówił Kaczyński w specjalnym materiale wideo.

Na odzew szefa partii rządzącej nie trzeba było długo czekać. Pojawili się znani doskonale Polakom sportowcy, którzy postanowili odpowiedzieć na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Jednym z nich jest Zofia Klepacka.

Rafael Nadal złożył Idze Świątek nietypową propozycję. Wszystko nagrały kamery, Rafael Nadal złożył Idze Świątek nietypową propozycję. Wszystko nagrały kamery, "Musisz tam wrócić"Czytaj dalej


Postawa medalistki olimpijskiej wywołała burzę

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie okazała się zdecydowaną przeciwniczką aborcji. Już kilka dni temu tuż po wyroku TK publikowała w sieci wpisy, w których nie kryła zadowolenia z wprowadzenia zakazu aborcji w Polsce. Teraz sportsmenka poszła o krok dalej.

- Brońmy Krzyża od Giewontu do Bałtyku!!! - napisała pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie. Klepacka wykonała fotografię obok kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, gdzie “broniła” świątyni. Towarzyszyły jej inne osoby.

Zofia Klepacka

Stanowisko Zofii Klepackiej podzieliło Polaków. Jedni uważają, że postąpiła dobrze i wyrazili to w komentarzach, inni zdecydowanie skrytykowali windsurferkę. Sprawa wzbudza wielkie emocje. Na tyle duże, że Klepacka zapomniała o założeniu maseczki ochronnej przy kontakcie z innymi osobami, co widać na jednym ze zdjęć i również to zostało jej wytknięte w internecie.

Źródło: Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor “Świata według Kiepskich” przechodził dramat znacznie wcześniej. Heroiczna postawa aktora, nie dawała poznać po nim choroby
  2. Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał się
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  7. Czy program TVP rozważał przywrócenie tortur wobec kobiet? Tak, to prawda

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News