Żużel Zmarzlik
screen facebook.com/Canal+Sport
Autor Łukasz Kowalski - 20 Września 2020

Kapitalny występ Bartosza Zmarzlika. Polska gwiazda żużla o krok od ogromnego sukcesu

Żużel w ostatnich dniach miał swoją stolicę w czeskiej Pradze. To właśnie tam najlepsi żużlowcy na świecie rywalizowali w dwóch turniejach Grand Prix. Po piątkowym zwycięstwie Bartosz Zmarzlik triumfował także w sobotę, w spektakularny sposób wyprzedając na ostatnim okrążeniu. Na dwa konkursy przed końcem cyklu jest już niemal pewny medalu.

Żużel w międzynarodowym wydaniu w obecny weekend zawitał do Czech. W piątek i sobotę rozegrano w Pradze dwa turnieje Grand Prix. W pierwszym bezkonkurencyjny okazał się mistrz świata Bartosz Zmarzlik. Swój sukces powtórzył w sobotę ponownie, zwyciężając na torze Marketa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  2. Poczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczysz
  3. Marcin Najman znowu zaskakuje. Wystąpi w znanym show, wszystko by uczcić legendę
Adam Małysz odpowiada na zarzuty Ziobry. Padły mocne słowa, konflikt się zaostrzaAdam Małysz odpowiada na zarzuty Ziobry. Padły mocne słowa, konflikt się zaostrzaCzytaj dalej

Żużel znów mówi o Bartoszu Zmarzliku

Od samego początku sobotnich zawodów Zmarzlik był najlepszym zawodnikiem. Zawodnik Stali Gorzów od pierwszego wyścigu imponował efektownymi akcjami. Najbardziej spektakularną przeprowadził w swoim trzecim starcie. Spod taśmy ruszył jako czwarty, a na metę dojechał jako pierwszy. Pogromcę znalazł dopiero w czwartym wyścigu. Wtedy musiał uznać wyższość Emila Sajfutdunowa.

Do półfinałów oprócz Zmarzlika wszedł jeszcze jeden Polak - Maciej Janowski, który miał mniej szczęścia od mistrza świata. W półfinale zaraz po starcie został zablokowany przez gorzowianina, a później jeszcze wyprzedzony przez Leona Madsena. Ostatecznie nie udało mu się dojechać do mety przez defekt motocykla.

Finał to już był popis umiejętności polskiego mistrza świata. Polak po pierwszym łuku wyjechał jako drugi zaraz za Taiem Woffindenem, którego wściekle gonił. Polak, siedząc niemal na błotniku, napędzał się z każdym okrążeniem, aż w końcu dopadł Anglika i przywiózł go za sobą. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Generalnej cyklu.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Mistrz świata na najlepszej drodze do obrony tytułu

- Jestem tak szczęśliwy, że nie wiem co się dzieje wokół mnie. To jest niewiarygodne! - krzyczał tuż po zwycięstwie Zmarzlik. Po chwili dodał, że miał niesamowitą motywację, ponieważ jego narzeczona Sandra spodziewa się dziecka. - To mi pomogło - powiedział na antenie Canal + gorzowianin.

Do końca cyklu pozostały już tylko dwie rundy. Obie odbędą się w dniach 2-3 października w Toruniu. Zmarzlik prowadzi w klasyfikacji generalnej i jest bliki obrony wywalczonego przed rokiem tytułu mistrza świata. Jeżeli mu się uda, będzie pierwszym Polakiem, który tego dokonał, a także pierwszym od lat zawodnikiem z takim osiągnięciem (Nicki Pedersen 2007-2008).

Gorzowianin może być już niemal pewny medalu. Nad czwartym w klasyfikacji generalnej Janowskim ma aż 28 punktów przewagi, co wydaje się nie do odrobienia w dwóch konkursach. W walce o złoto liczą się jeszcze Fredrik Lindgren, który ma 7 punków straty oraz Woffinden z 10. "oczkami" mniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News