Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Marca 2020

Adam Małysz przekazał ważne informacje dla kibiców skoków narciarskich. Chodzi o zawody w Planicy

Adam Małysz już wczoraj za pomocą postu w serwisie Instagram podzielił się z kibicami garścią informacji na temat organizacji mistrzostw świata w Planicy. Kilka godzin później w rozmowie ze Sport.pl zdradził również, co o aktualnej sytuacji powiedział mu Walter Hofer.

Adam Małysz zdradził wczoraj, że w czwartek mają zebrać się przedstawiciele FIS oraz trenerzy drużyn narodowych, by wspólnie debatować nad losem zaplanowanych na 19-22 marca mistrzostw świata w lotach. Zawody mają odbyć się w Słoweńskiej Planicy, ale z uwagi na kolejne przypadki zachorowań na terenie kraju i ryzyko rozprzestrzenienia się epidemii, organizatorzy mają spory ból głowy.

Polowanie na Błaszczykowskiego? Trener Wisły narzeka na ostrą grę rywaliPolowanie na Błaszczykowskiego? Trener Wisły narzeka na ostrą grę rywaliCzytaj dalej

Adam Małysz zdradził co z orgaznizacją MŚ

Z informacji, jakie podał wczoraj za pomocą swoich social mediów Adam Małysz, dowiedzieliśmy się, że na czwartek zaplanowano specjalne zebranie sztabów trenerskich z przedstawicielami FIS. Razem mają oni podjąć decyzję, w jakiej formie miałyby się odbyć zawody. Zdaniem Małysza możliwe są dwa warianty: rozegranie zawodów bez udziału publiczności lub też ich całkowite odwołanie. Warto dodać, że od soboty, od godziny 19 zakazane jest w Słowenii organizowanie imprez, których frekwencja przekracza 500 osób. Dotyczy to obiektów zamkniętych jak hale i budynki. Decyzja ta może jednak jeszcze zostać rozszerzona o inne formy zgromadzeń.

Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarzaArtur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarzaCzytaj dalej

Szef Pucharu Świata zdradził co będzie z zawodami w Planicy

W wywiadzie dla Sport.pl Adam Małysz zdradził, że aktualne informacje na temat sytuacji przekazał mu dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer.

-Nadal aktualna jest wersja rozegrania mistrzostw bez żadnych ograniczeń, otwartych dla publiczności. Na tę chwilę FIS trzyma się wersji, że normalnie skaczemy. Walter powiedział mi, że zakaz wpuszczania na zawody więcej niż 500 osób w Słowenii cały czas dotyczy tylko pomieszczeń zamkniętych, nie został rozszerzony. Na razie FIS nic nie odwołuje. Jednak Hofer przyznaje, że wszystko tak szybko się rozwija, że nie wiadomo co będzie - powiedział nasz były wybitny skoczek.

Planica znajduje się nieopodal granicy Słoweńsko-Włoskiej. Słoweńczycy obawiają się, że wirus rozprzestrzeni się z terenów skażonych w Italii również na ich kraj. Powzięto środki ostrożności. Na terenie całego kraju odwoływane są liczne imprezy masowe, a organizacja innych, jak widać, stoi pod dużym znakiem zapytania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
  2. Nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. Wrócił z Hiszpanii z uczniami
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News