Adam Małysz informacje
Instagram/@adammalyszofficial
Autor Łukasz Kowalski - 10 Stycznia 2021

Adam Małysz przekazał Polakom pilne informacje. Chodzi o dzisiejszy konkurs skoków, fani się zaniepokoili

Adam Małysz w niedzielę rano przekazał bardzo złe wiadomości dla polskich kibiców. Były skoczek, który jest obecny w Titisee-Neustadt z polską kadrą, informuje, że w niedzielę zawodnicy mogą mieć problemy. Weekend ze skokami narciarskimi może zakończyć się bardzo smutno. Nie wiadomo czy z powodu silnego wiatru niedzielny konkurs na Hochfirstschanze się odbędzie.

  • Adam Małysz przekazał w niedzielę rano złe informacje dla kibiców skoków narciarskich
  • Dyrektor PZN poinformował, że w Titisee-Neustadt wieje bardzo silny wiatr
  • Nie wiadomo czy z powodu złych warunków atmosferycznych konkurs nie zostanie odwołany

Adam Małysz w niedzielę rano zasmucił polskich kibiców. Ci zachłyśnięci formą Biało-Czerwonych w ostatnich konkursach mieli nadzieję, że Polacy swoje dobre występy będą kontynuować także w niedzielę.

Nadzieje polskich skoczków rozbudziły najpierw treningi, a później sobotni konkurs na skoczni Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Po pierwszej serii wszystko dla Biało-Czerwonych układało się fenomenalnie.

Adam Małysz przekazał złe wiadomości przed niedzielnym konkursem

W pierwszej piątce mieliśmy czterech Biało-Czerwonych. Prowadził Dawid Kubacki, przed Kamilem Stochem. Czwarty był Piotr Żyłą, piąty Andrzej Stękała, a pierwszą dziesiątkę zamykał Jakub Wolny.

W drugiej serii doszło niewielkich przetasowań. Na mocniejsze podmuchy wiatru trafił Dawid Kubacki, który spadł na siódme miejsce. Loteryjny konkurs wygrał Kamil Stoch, przed Halvorem Egnerem Granerudem i Żyłą. Stękała utrzymał swoją piątą lokatę, a Wolny zakończył konkurs na jedenastej pozycji.

Niemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliNiemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliCzytaj dalej

W sobotnim konkursie silny wiatr dawał o sobie znać. Zawody udało się przeprowadzić w miarę sprawnie, ale organizatorzy musieli w trakcie zrobić kilka krótkich przerw. Wietrzne Titisee-Neustadt daje o sobie znać także w niedzielę.

- Dzień rozpoczął się bardzo słonecznie w Titisee-Neustadt, ale niestety - mocno wieje. Miejmy jednak nadzieję, że konkurs zostanie przeprowadzony bez przeszkód - przekazał Małysz za pomocą Instagrama.

Od rana mocny wiatr w Titisee-Neustadt

Zawody na Hochfirstschanze mają rozpocząć się o godzinie 16:30. WP Sportowe Fakty, powołując się na stronę yr.no, informują, że w tym czasie ma wiać z prędkością do 4 m/s, a temperatura ma wynosić -5 stopni Celsjusza.

Skocznia Hochfirstschanze jest jednym z ulubionych obiektów polskich skoczków. Biało-Czerwoni wygrali tam już łącznie aż siedem razy. W ubiegłym sezonie oba konkursy wygrał Dawid Kubacki. W sumie polscy skoczkowie na podium w Titisee-Neustadt stawali aż 11 razy.

Przed niedzielnym konkursem nie odbędą się kwalifikacje. Na zawodach w Titisee-Neustadt stawiło się zbyt mało zawodników. Zamiast tego godzinę przed konkursem odbędzie się seria próbna. Polacy wystąpią w składzie: Stoch, Żyła, Kubacki, Stękała, Wolny, Zniszczoł, Wąsek.

Za tydzień polscy kibice skoków narciarskich będą mieli swoje wielkie święto. Zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi odbędą się dwa konkursy - w sobotę drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News