Adam Małysz Tomasz Pilch
YouTube SkaczemyPL
Autor Łukasz Kowalski - 25 Sierpnia 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać

Adam Małysz bezsprzecznie jest legendą polskich skoków narciarskich. Przez lata kibice jeździli po świecie lub zasiadali przed telewizorami, aby wspierać "Orła z Wisły". Małysz jest jednym z najbardziej znanych Polaków, ale jak się okazuje, pod względem popularności ma konkurencję we własnej rodzinie.

Adam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. W swojej kolekcji ma cztery Kryształowe Kule, sześć indywidualnych medali mistrzostw świata, w tym cztery złote, a także po jednym srebrnym i brązowym co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii mistrzostw.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętać
  2. Emerytury stażowe wracają. Po zmianach świadczenie już przed 60. urodzinami, ale jest warunek
  3. Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczenia
Justyna Żyła pokazała się na Instagramie w prześwitującej koszuli nocnej. Oniemieliśmy, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)Justyna Żyła pokazała się na Instagramie w prześwitującej koszuli nocnej. Oniemieliśmy, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz spokrewniony ze znanym sportowcem

Polak zakończył karierę w 2011 roku, a kilka miesięcy wcześniej zdobył swój ostatni medal mistrzostw świata. Na skoczni Oslo Holmenkollen zdobył brąz. Po zakończeniu kariery startował w rajdach terenowych, a obecnie pełni rolę dyrektora koordynatora do spraw kombinacji norweskiej i skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim.

Po zakończonym w marcu sezonie PZN podjął zadziwiającą decyzję. Kadrę A i Kadrę B skoczków narciarskich połączono w jedną i wszyscy zawodnicy wspólnie przygotowują się do startu w Pucharze Świata. Przedsmak dyspozycji Polaków mieliśmy podczas konkursów Letniego Grand Prix w Wiśle. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę reprezentanci Polski zajęli całe podium. Po konkursach Małysz nie krył zadowolenia z efektów, które przyniosła rewolucja.

- Celem połączenia dwóch grup szkoleniowych w jedną było przede wszystkim to, by podciągnęli się młodzi. I widać, że to przynosi efekty. Nawet niektórym starszym zawodnikom utarli już nosa. Taka sytuacja jest potrzebna wszystkim. Dzięki temu jest większa rywalizacja, a to owocuje podnoszeniem poziomu. Czegoś takie brakowało u nas w Polsce. Wygląda to wszystko obiecująco i mam nadzieję, że nic się nie zmieni zimą - powiedział Małysz cytowany przez Onet.

Wśród skoczków reprezentacji Polski jest jeden zawodnik szczególnie bliski Adamowi Małyszowi. Jak się okazuje, w rodzinie byłego zawodnika są silne sportowe geny, które dały o sobie znać w postaci siostrzeńca "Orła z Wisły", Tomasza Pilcha. Młody zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony podczas ostatnich zawodów.

Robert Lewandowski zapisał się w historii sportu. Mało kto wie o jego niesamowitym osiągnięciu, już teraz jest legendąRobert Lewandowski zapisał się w historii sportu. Mało kto wie o jego niesamowitym osiągnięciu, już teraz jest legendąCzytaj dalej

Małysz chwali swojego siostrzeńca

- Od pewnego czasu bardzo dobrze spisuje się Tomek Pilch. W Wiśle mógł przegrać jedynie z presją, ale dał sobie radę. To pokazuje, że ma chłopak potencjał - powiedział Małysz o występie swoje siostrzeńca Onetowi.

O Pilchu po raz pierwszy zrobiło się głośno zimą 2017 roku. Młody skoczek zaczął wtedy spisywać się rewelacyjnie w konkurach Pucharu kontynentalnego, co zaowocowało powołaniem do pierwszej reprezentacji. Młody skoczek ma już za sobą pierwsze starty i punkty w Pucharze Świata, ale ostatnich sezonów nie może zaliczyć do udanych. W sezonach 2018/2019 i 2019/2020 nie zdołał się zakwalifikować do żadnego konkursu PŚ.

- Oczywiście, że czuję dumę, ale na pewno nie mogę dać tego po sobie poznać. Pełniąc funkcję w Polskim Związku Narciarskim absolutnie nie mogę dać odczuć innym zawodnikom, że w jakikolwiek sposób próbuję faworyzować siostrzeńca, a zarazem chrześniaka mojej żony -mówił Małysz o Pilchu w grudniu 2017 roku w wywiadzie dla Interii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd odrzucił dzisiaj obniżkę, którą sam obiecał. Wszyscy jej oczekujący usłyszeli jedną odpowiedź
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  4. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  5. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News