choroba
unsplash.com/ Marcelo Leal
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Stycznia 2020

Legenda polskiego sportu zmaga się z chorobą. Pojawiły się szansę na uzdrowienie.

Choroba dotknęła jednego z zasłużonych polskich sportowców. Zawodnik, który przed laty czarował polskich kibiców, od dawna zmagał się z poważnymi problemami kręgosłupa, które zawiodły go do szpitala. Okazuje się, że rehabilitacja zaczęła przynosić rezultaty i legenda polskiego sportu już na wiosnę będzie mogła pozostać bez opieki lekarzy.

Choroba jest zmartwieniem rodziny legendarnego sportowca, który od 2017 zmaga się z poważną kontuzją. Sportowiec, który doznał wtedy bolesnego wypadku, został skierowany do szpitala, a nad jego stanem czuwał sztab specjalistów. Z racji tego, że w ciele legendy polskiego sportu doszło do poważnych uszkodzeń kręgosłupa, istniało ryzyko, że mężczyzna nie będzie mógł już samodzielnie się poruszać. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że wszystkie problemy legendarnego żużlowca odchodzą do przeszłości.

Jerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroJerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroCzytaj dalej

Choroba legendy polskiego sportu jest wyjątkowo bolesna. Mężczyzna dochodzi do zdrowia

Sportowcem, który zmaga się z problemami zdrowotnymi, jest Tomasz Gollob. Były mistrz świata w żużlu i jeden z najlepszych motocyklistów w polskiej historii zmagał się z poważnym urazem kręgosłupa od czasu wypadku, którego doznał w 2017 roku. Od tego czasu legendarny zawodnik pozostawał pod opieką medyków, którzy zrobili wszystko, aby Gollob mógł poruszać się samodzielnie.

Mimo że żużlowiec nadal przebywa pod obserwacją lekarzy, to pojawiła się wielka szansa na jego Z racji poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego i infekcji organizmu sportowiec poddał się leczeniu operacyjnemu. Wiemy już, że jego stan się poprawił i żużlowiec po raz pierwszy od prawie trzech lat poczuł ulgę, objawiającą się brakiem bólu mięśni. Mówi się, że sportowiec będzie mógł stanąć na własne nogi.

Gollob powróci już wiosną?

Zdaniem lekarzy, pierwsze notowania dotyczące stanu zdrowia byłego mistrza świata w żużlu są bardzo obiecujące. Sportowiec miał pozbyć się infekcji organizmu, a także przestać stosować leczenie antybiotykiem. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, możliwe, że już wiosną sportowiec wyjdzie ze szpitala.

Ta informacja jest szczególnie ważna dla kibiców żużla. Wszyscy miłośnicy wyścigów motocyklowych martwili się o zdrowie swojej największej legendy. Na szczęście, wiele wskazuje na to, że już wiosną sportowiec pojawi się na stadionie Polonii Bydgoszcz, w której pełni funkcję dyrektora od czasu kiedy zakończył karierę sportową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Sławomira Peszki nie ma litości dla męża. "Jak ty czegoś nie odje... raz na pół roku, to nie jesteś sobą"
  2. Legendarny napastnik Legii Warszawa w Premier League? Trafi tam zamiast Piątka
  3. Polski sportowiec ośmieszony przez działaczy. Pieniądze ważniejsze, niż pamięć
  4. Gorzka prawda na temat Adama Małysza wyszła na jaw. Bezlitosne słowa byłego trenera
  5. Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News