Czerwona kartka w Portugalii
Autor Piotr Bernaciak - 2 Września 2019

Najszybsza czerwona kartka w historii? Niecodzienna sytuacja w lidze portugalskiej

Czerwona kartka jest wyciągana przez sędziego w ostateczności, by ukarać zawodnika łamiącego przepisy. Rzadko dochodzi do tego przed przerwą. To, czego dokonał jeden z zawodników, jest więc "osiągnięciem" wyjątkowo niecodziennym.

Czerwona kartka może zostać użyta przez sędziego jedynie w momencie, gdy zawodnik lub trener wyjątkowo przekroczył przepisy, robiąc to w tak oczywisty sposób, że należy wykluczyć go z dalszego udziału w spotkaniu. Niektórzy sędziowie rzadko decydują się na tego typu reprymendy, jednak jeden z arbitrów był wyjątkowo zdecydowany i pewny swojego czynu.

Wiele osób mówi, że sytuacja w meczu ligi portugalskiej była wyjątkowo skandaliczna i zasługująca na potępienie. Wszystko przez to, że arbiter postanowił ukarać jednego z zawodników czerwoną kartką z bardzo spornej sytuacji. Wiele osób twierdzi, że w tej sytuacji wszystko mogłoby zakończyć się żółtą kartką dla obrońcy i nikt nie mógłby mieć większych pretensji.

Kulenović odejdzie z Legii? Vuković: chce go drużyna z Ligi Mistrzów, nie pracują tam idiociKulenović odejdzie z Legii? Vuković: chce go drużyna z Ligi Mistrzów, nie pracują tam idiociCzytaj dalej

Cała sytuacja miała miejsce w meczu FC Porto - Vitoria Guimaraes. Zawodnik drużyny gości, Edmond Tapsoba, faulował znajdującego się w dogodnej sytuacji strzeleckiej napastnika zespołu gospodarzy w pierwszej minucie gry. Ku zaskoczeniu wszystkich zawodników oraz widzów na stadionie arbiter zdecydował się wyciągnąć czerwoną kartkę, co znacząco wpłynęło na dalszą grę.

Kibice twierdzili, że to zagranie kwalifikowało się na żółtą kartkę, lecz nie na całkowite wykluczenie. Gospodarze byli faworytem, lecz po tym upomnieniu grało im się jeszcze łatwiej. Co ciekawe, w końcówce spotkania z boiska wyleciał Davidson, kolejny zawodnik gości. Otrzymał on w kilka minut żółtą oraz czerwoną kartkę (czerwona nie była skutkiem dwóch żółtych).

Czerwona kartka jedną z najszybszych w historii

Kibice zastanawiają się już nawet, czy to napomnienie nie było jednym z najszybszych w historii europejskiego futbolu. Wszystko miało miejsce bowiem w początkowych kilkudziesięciu minutach spotkania. Trudno jest uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, jednak śmiało możemy zakładać, że możemy mówić o jednej z najszybszych tego typu kar.

ZOBACZ TAKŻE NA ZESTADIONU.PL:

  1. Nowy rywal Arkadiusza Milika. Napoli podpisało kontrakt z hiszpańskim napastnikiem
  2. Fantastyczna interwencja obrońcy, Krychowiak mógł cieszyć się z kolejnego gola
  3. Kulenović odejdzie z Legii? Vuković: chce go drużyna z Ligi Mistrzów, nie pracują tam idioci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News