Dawid Kownacki uraz Bundesliga
nordphoto/Mauelshagen via www.imago-images.de
Autor Piotr Bernaciak - 4 Lutego 2020

Z ostatniej chwili: są nowe informacje ws. kontuzji Kownackiego. Mamy pierwszą, wstępną diagnozę

Dawid Kownacki nabawił się urazu w trakcie wczorajszego treningu Fortuny Dusseldorf. Informacje o urazie polskiego napastnika początkowo nie były optymistyczne. Teraz pojawiają się zupełnie nowe wiadomości na jego temat.

Dawid Kownacki z pewnością nie jest pierwszym ani drugim wyborem Jerzego Brzęczka do gry w reprezentacji Polski. Zawodnik Fortuny Dusseldorf zdecydowanie lepiej spisywał się w poprzednim sezonie, a kiedy został już na stałe ściągnięty przez klub z Niemiec, to jego występy stały na znacznie niższym poziomie. Z tego powodu stracił on miejsce w wyjściowym składzie.

Teraz pojawiły się informacje, które z pewnością zasmucą nie tylko fanów klubu z Niemiec, ale również sympatyków reprezentacji Polski. Dowiadujemy się bowiem, że jeden z naszych utalentowanych zawodników młodego pokolenia nabawił się kontuzji w trakcie treningu swojego zespołu. Jego występ na Euro 2020 stanął pod znakiem zapytania. Pojawiła się pierwsza diagnoza.

Ile zarabia Krzysztof Piątek? Pensja piłkarza zwala z nógIle zarabia Krzysztof Piątek? Pensja piłkarza zwala z nógCzytaj dalej

Dawid Kownacki nabawił się urazu

Pierwsze wiadomości podawane wczoraj przez niemieckie media brzmiały wyjątkowo pesymistycznie. Dowiedzieliśmy się bowiem, że Dawid Kownacki prawdopodobnie będzie musiał pauzować przez dłuższy czas i czeka go długa rehabilitacja, która prawdopodobnie wykluczy go z udziału w Euro 2020. Teraz jednak pojawiają się zupełnie nowe, nieco inne doniesienia.

Jak dowiedział się Piotr Koźmiński z Super-Expressu, prawdopodobnie przerwa Polaka nie potrwa aż tak długo. Nasz zawodnik naderwał więzadła poboczne, co nie oznacza aż tak długiej rekonwalescencji. Prawdopodobnie zabraknie go jedynie w trakcie kilku następnych spotkań Fortuny Dusseldorf w Bundeslidze. Do gry wrócić mógłby już za mniej więcej sześć tygodni.

Dawid Konwacki mógł ominąć nawet Euro 2020

Wygląda więc na to, że przypadek Dawida Kownackiego nie będzie aż tak zły, jak początkowo podawano. Polski napastnik występujący również na pozycji skrzydłowego prawdopodobnie wróci jeszcze do gry przed zakończeniem sezonu. Z pewnością będzie zależało mu na tym, by wrócić do optymalnej formy i przekonać Jerzego Brzęczka, że warto będzie zabrać go na mistrzostwa Europy.

fot. nordphoto/Mauelshagen via www.imago-images.de

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News