Robert Kubica - DTM
Piotr Molecki/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Czerwca 2020

DTM ogłosiła kalendarz. Wiemy, kiedy będzie jeździł Robert Kubica

Seria DTM, w której w najbliższym sezonie ma się ścigać Robert Kubica, ogłosiła kalendarz startów. Zaplanowano dwadzieścia wyścigów w trzech krajach, którymi będą Niemcy, Belgia oraz Holandia. Jak często weekendy tej serii, będą kolidowały z Formułą 1, gdzie Polak ma się również pojawiać?

Robert Kubica ma w tym sezonie startować w serii DTM. W wyścigach będą rywalizowały ekipy Audi oraz BMW, natomiast Polak będzie kierowcą w tej drugiej w zespole Orlen Team Art, za kółkiem BMW M4.

Adam Małysz został zaatakowany przez byłego trenera. Posądził go o kłamstwo i chciwość. Padły mocne słowaAdam Małysz został zaatakowany przez byłego trenera. Posądził go o kłamstwo i chciwość. Padły mocne słowaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
 2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Zanim jednak pojazdy staną na starcie pierwszego wyścigu, najpierw wszyscy kierowcy wezmą udział w testach. Te zaplanowano na 8-11 czerwca na słynnym torze Nuerburgring w Niemczech. Ze względu na olbrzymią liczbę zakrętów i pułapek, pętla tego toru jest uważana za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie

W pierwszy weekend sierpnia kierowcy pojadą na belgijskim torze SPA, który został włączony do kalendarza po raz pierwszy od 2005 roku. Później będzie miała miejsce miesięczna przerwa od rywalizacji, a na wrzesień zaplanowano start w holenderskim Assen i dwa weekendy na Nuerburgringu. Na początku października także przez dwa weekendy rywalizacja będzie się ponownie toczyć w Belgii, lecz na torze Zolder. Ostatni wyścig sezonu odbędzie się na początku listopada na Hockenheim.

Anna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzówAnna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzówCzytaj dalej

DTM a Formuła 1

Przypomnijmy, że Robert Kubica będzie w 2020 roku łączył rolę kierowcy DTM z rolą rezerwowego zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Z ogłoszonego kalendarza DTM oraz pierwszych ośmiu weekendów F1 wynika, że cztery z nich będą kolidowały ze startami Polaka w pierwszej z serii. Mowa o weekendach 10-12 lipca, 1-02 sierpnia, 14-16 sierpnia oraz 4-6 września. Takich przypadków może być więcej, kiedy ogłoszona zostanie dalsza część sezonu F1. Oznacza to, że we wspomnianych terminach, Kubica będzie ścigał się w DTM-ach, a na torach F1 pojawi się wtedy, gdy nie będzie sam brał udziału w rywalizacji. Ewentualne ściągniecie naszego kierowcy z weekendu DTM, może nastąpić tylko w przypadku, gdy któryś Kimi Raikkonen lub Antonio Giovinazzi, nie będzie mógł wystartować w wyścigu.

Organizatorzy DTM zapewniają, że program jest realny do zrealizowania, jednak przestrzegają, że trwająca pandemia Covid-19 może jeszcze doprowadzić do ewentualnych zmian. Wyścigi będą odbywały się bez udziału publiczności, choć w przypadku zdecydowanej poprawy sytuacji epidemicznej możliwe będzie wpuszczenie na niektórych obiektach kibiców na trybuny przy zachowania wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Niestety, przyszłość serii DTM nadal nie jest do końca znana, ponieważ w kwietniu kwietnia koncern samochodowy Audi oficjalnie poinformował, że po sezonie 2020 kończy starty w tej serii. Wówczas jedynym teamem w stawce ma pozostać BMW.

Kalendarza serii DTM na sezon 2020:

 • 10-12 lipca – Norisring
 • 1-02 sierpnia – Spa
 • 14-16 sierpnia – Lausitzring
 • 21-23 sierpnia – Lausitzring
 • 4-6 września – Assen
 • 11-13 września – Nuerburgring
 • 18-20 września – Nuerburgring
 • 9-11 października – Zolder
 • 16-18 października – Zolder
 • 6-8 listopada – Hockenheim.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka
 2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
 3. Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobili
 4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców
 5. Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związku
 6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News