Ekstraklasa
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 13 Września 2019

Były selekcjoner reprezentacji Polski wróci do Ekstraklasy? Trwają rozmowy

Ekstraklasa może niebawem przywitać jednego ze znanych polskich trenerów. Ma on poprowadzić jeden z klubów z elity. Zatrudnienie byłoby sporą niespodzianką. Nie ukrywają tego ani dziennikarze, ani kibice.

Ekstraklasa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kibiców z naszego kraju, którzy zdają sobie sprawę z niskiego poziomu rozgrywek w Polsce, jednak mimo wszystko pozostają wierni lokalnym klubom. Już niebawem w jednym z nich może dojść do bardzo ważnego ruchu, który z pewnością zaskoczy kibiców nie tylko tego klubu. Trwają negocjacje z byłym selekcjonerem.

Jest to wiadomość, która z jednej strony ekscytuje kibiców, z drugiej nieco ich niepokoi. Korona Kielce niedawno pożegnała się z Gino Lettierim, a teraz pojawiły się wiadomości, jakoby drużynę objąć miał Franciszek Smuda. Póki co nie wiadomo, na jakim etapie są negocjacje, jednak tego typu ruch transferowy wzbudza wielkie zainteresowanie. Włodarze klubów wciąż pamiętają o byłym selekcjonerze.

Najbardziej utytułowany piłkarz w historii mógł wrócić do Barcelony. Zawodnik ujawnia kulisyNajbardziej utytułowany piłkarz w historii mógł wrócić do Barcelony. Zawodnik ujawnia kulisyCzytaj dalej

Ekstraklasa przygotowana na nowego trenera

W ostatnich dniach swoich trenerów zwolniły Zagłębie Lubin oraz Korona Kielce. Żaden z klubów nie zatrudnił nowego szkoleniowca w trakcie przerwy reprezentacyjnej, co zaskoczyło bardzo wiele osób. Wygląda na to, że osoby zarządzające nie mają zamiaru podejmować pochopnych decyzji przy długoterminowych umowach.

Nieoczekiwanie kandydatem do objęcia kielczan stał się Franciszek Smuda, który w ostatnich latach w Ekstraklasie pracował jako trener Wisły Kraków, a potem Górnika Łęczna. Nie udało mu się osiągnąć spektakularnych wyników z tymi zespołami, jednak trzeba pamiętać, że nie dysponował drużynami, które dysponowały wysokim potencjałem pod względem personalnym. Górnik pod jego wodzą spadł z ligi.

Klub z Ekstraklasy może zatrudnić nowego trenera

Kibice mają w pamięci liczne wpadki Smudy za czasów pracy z reprezentacją Polski podczas przygotowań do Euro 2012 i samego turnieju, który zakończył się dla nas kompromitacją, jednak szefowie klubów mają również w pamięci przyzwoite wyniki Smudy z klubami naszej ligi w latach 90. To właśnie Smuda wprowadził Widzew Łódź do Ligi Mistrzów.

Klub powinien niebawem ustosunkować się do sensacyjnych wiadomości.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News