Ekstraklasa powrót
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 22 Kwietnia 2020

Poznaliśmy szczegóły powrotu Ekstraklasy. W przepisach gry pojawią się zupełne nowości

Ekstraklasa po powrocie wprowadzi wiele znaczących zmian, które wpłyną na przebieg każdego spotkania. Nie wszystkie z nich zostały zrozumiane przez kibiców. Nie może to dziwić, bo niektóre brzmią wręcz zupełnie niezrozumiale.

Ekstraklasa zamierza wprowadzić wiele zmian, które pozwolą na powrót do gry już pod koniec maja. Oczywiście, nie możemy liczyć na to, że gra będzie wyglądała tak, jak do tej pory. Dowiadujemy się bowiem, że drużyny muszą liczyć się z pewnymi zmianami, które znacząco wpłyną na przebieg każdego ze spotkań. W życie wejdą między innymi zupełnie nowe przepisy.

Niektóre z nich mogą doprowadzić do gigantycznego zamieszania. Zastosować się będą do nich musieli zarówno wszyscy kibice, jak i sędziowie oraz sami piłkarze. Dojdzie do bardzo poważnych zmian, które mogą nawet sprawić, że futbol będzie wyglądał zupełnie inaczej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poznaliśmy termin powrotu futbolu w Polsce. W końcu są daty, najpierw mecze Pucharu Polski
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłośćTak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłośćCzytaj dalej

Ekstraklasa. W życie wejdą wielkie zmiany

Jak się dowiadujemy, władze ligi szykują nowe zasady gry, by Ekstraklasa mogła wrócić jak najszybciej. Nie wszystkie z nich najpewniej spodobają się kibicom, bo niektóre wpłyną negatywnie na oglądanie spotkania. Do takich reguł zaliczają się między innymi przerwy w grze, które destabilizują spotkanie, nierzadko w najlepszym jego momencie i wpływają na jego atrakcyjność.

Już teraz wiemy, że piłkarze przed powrotem do gry przejdą testy na koronawirusa. W futbolu pojawić się mają rzekomo dwie dodatkowe przerwy w okolicach 30. i 45. minuty spotkania, a trenerzy dostaliby również możliwość przeprowadzenia tzw. "zmian sanitarnych". Nie wiadomo jednak, na czym miałby dokładnie polegać ten ostatni przepis i czy zawodnicy mogliby wrócić na boisko. Wszystkie szczegóły zostaną przedstawione przez władze ligi w najbliższym czasie.

Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościćJakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościćCzytaj dalej

Ekstraklasa. Kibice nie muszą być zadowoleni

O ile kibice niekoniecznie będą zadowoleni z nowych reguł gry, to trzeba przyznać, że są one absolutnie konieczne, by futbol wrócił do rozgrywania spotkań ligowych. Bez nowych regulacji z pewnością gra na polskich stadionach wciąż byłaby niemożliwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata
  2. Prezydent zaapelował do osób spłacających kredyty. Bardzo ważna sprawa, dotyczy wielu z nas
  3. Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika. Przyszłość Polaka stała się bardzo niepewna
  4. Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)
  5. Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobie
  6. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News