Jerzy Brzęczek krytyka
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 2 Grudnia 2020

Jerzy Brzęczek powinien odejść z kadry? Franciszek Smuda nie ma wątpliwości

Jerzy Brzęczek od dłuższego czasu musi się zmagać z mocną krytyką ze strony kibiców i ekspertów. Podobną sytuację przechodził kilka lat temu Franciszek Smuda. Były selekcjoner polskiej kadry odniósł się do sytuacji swojego następcy w kadrze. Smuda wprost stwierdził, że selekcjonerem Biało-Czerwonych wciąż powinien być Adam Nawałka, ale nie jest zwolennikiem zwalniania trenera.

⦁ Jerzy Brzęczek wciąż musi się zmagać z krytyką ze strony kibiców
⦁ Selekcjoner pozostanie na stanowisku przynajmniej przez najbliższe pół roku
⦁ Smuda mówi wprost, że selekcjonerem kadry wciąż powinien być Adam Nawałka

Jerzy Brzęczek w ostatnich tygodniach musiał się zmagać ze zmasowaną krytyką pod swoim adresem. Szczególnie mocno trenerowi oberwało się po spotkaniach Ligi Narodów z Włochami (0:2) i Holandią (1:2).

Teksty wybrane dla Ciebie:

Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Czytaj dalej

Jerzy Brzęczek pozostanie selekcjonerem polskiej kadry

Po listopadowych spotkaniach kadry nie milkły głosy, że Brzęczek może pożegnać się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Szkoleniowiec cały czas miał wsparcie ze strony prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka, który jasno dawał do zrozumienia, że zmiana selekcjonera w tym momencie nie wchodzi w grę.

- Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - powiedział Boniek po niedawnym spotkaniu z Brzęczkiem w rozmowie ze Sport.pl.

Obecną sytuację trenera Brzęczka doskonale rozumie Franciszek Smuda, który prowadził Polaków w latach 2009-2012. Były trener m.in.: Legii Warszawa czy Lecha Poznań podkreśla, że stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski wiąże się z nieustanną krytyką.

- Och, nie ma co narzekać, to taki zawód. Zajmujesz stanowisko selekcjonera i od razu zakładają ci na plecy ciężki worek z krytyką, który będziesz nosił przez całą kadencję albo i dłużej - powiedział Smuda w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

- Polacy kochają futbol miłością bezwzględną, chcą wygranych i pięknej gry, są krytyczni, wymagający. Każdy selekcjoner musi mieć świadomość życia pod czujnym okiem ekspertów i kibiców - dodał.

Nie żyje młody polski piłkarz. Miał tylko 19 lat, odszedł zdecydowanie za wcześnieNie żyje młody polski piłkarz. Miał tylko 19 lat, odszedł zdecydowanie za wcześnieCzytaj dalej

Smuda broni Brzęczka

Zdaniem byłego selekcjonera polskiej kadry, mimo nieudanego mundialu w Rosji, na stanowisku powinien pozostać Adam Nawałka. Teraz liczy na to, że prezes Boniek nie zwolni po mistrzostwach Europy trenera Brzęczka.

- Uważam, że Adam Nawałka powinien po 2018 roku pozostać na stanowisku selekcjonera, wykorzystywać swoje doświadczenie i czekać na lepszy okres zawodników. Naprawdę mamy kim grać i jest oczywiste, że to musi prędzej czy później wypalić - powiedział Smuda.

- Mam jednak nadzieję, że Zbyszek Boniek wytrzyma ciśnienie i zostawi Brzęczka na stanowisku. Na pewno on też zrobił spory postęp przez ten czas w roli selekcjonera - podkreślił.

Polska podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w grupie E zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Biało-Czerwoni swoje mecze grupowe będą rozgrywać w Dublinie i Bilbao. Pierwszy mecz na Euro Polacy zagrają 14 czerwca. Ich rywalem będą Słowacy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News