Jerzy Brzęczek
Youtube/Łączy nas piłka
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 30 Września 2020

Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"

Jerzy Brzęczek wspomina, że jego początki na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski nie były łatwe. Relacja szkoleniowca z Robertem Lewandowskim była daleka od ideału. Na kartach książki "W grze" selekcjoner opisał pierwsze spotkanie z napastnikiem Bayernu Monachium na zgrupowaniu kadry.

Wybór Brzęczka na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski spotkał się z mieszanym przyjęciem i sporymi wątpliwościami ekspertów. Jak się okazuje, podobne odczucia mieli również piłkarze. Były trener m.in. Wisły Płock musiał zmierzyć się z chłodnym przyjęciem ze strony kapitana polskiej kadry, Roberta Lewandowskiego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Zajrzysz do skrzynki i się zdziwisz. Podobne wezwania może dostać nawet 2 mln Polaków
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Robert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwościRobert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek szczerze o Robercie Lewandowskim. "Próbował mnie ustawić"

Brzęczek twierdzi, że obecnie jego stosunki z Lewym są dobre, ale nie zawsze tak było. - W kontaktach ze mną jest już inny. Zmienia się. A na początku, po pierwszym treningu, może nawet próbował mnie ustawiać. Chciał sprawdzić, czy mam pojęcie o piłce, czy nie, a wszyscy patrzyli - czytamy w książce autorstwa Małgorzaty Domagalik "W grze".

Selekcjoner uajwnił także, że po jakimś czasie odbył z Lewandowskim szczerą rozmowę, w której obaj panowie wszystko sobie wyjaśnili. - Powiedział: trenerze, nie od razu wiedziałem, czy mam za trenerem iść, czy nie, czy bronić trenera, czy nie. Odpowiedziałem mu: Są takie momenty, że ja też muszę coś powiedzieć, mieć swoje zdanie, ale to nigdy nie jest i nie będzie zdanie przeciwko tobie - wspomina Jerzy Brzęczek.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Kwota zwaliła nas z nóg, prawdziwa fortunaIle zarabia Robert Lewandowski? Kwota zwaliła nas z nóg, prawdziwa fortunaCzytaj dalej

Trudne początki i medialny zgrzyt

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski otwarcie zakwestionował zmianę taktyki na mecz z Włochami w Lidze Narodów, który był debiutem trenera w roli selekcjonera reprezentacji Polski. - W pierwszej połowie nie mieliśmy żadnej sytuacji. W drugiej było ich więcej. Nie ma się co oszukiwać, system z drugiej połowy odpowiada nam bardziej, lepiej wtedy wyglądamy na boisku. Trzeba grać tym, co mamy najlepsze i takie ustawienie szlifować - oświadczył piłkarz.

Selekcjoner nie pozostał dłużny i skrytykował wypowiedź kapitana reprezentacji. - Piłkarze są przede wszystkim od tego, by skoncentrować się na wykonywaniu swoich zadań. Pamiętam naszą wczorajszą rozmowę z Robertem po treningu. Stwierdził, że wszystko dobrze wyglądało - odparował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Polacy żegnają się z Ligą Europejską. Nie zagrają w tym roku w europejskich pucharach, Kristianstad okazało się zbyt mocne
  4. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  5. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  6. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News