Kamil Stoch
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Stycznia 2021

Kamil Stoch zabrał głos po wygranej w TCS. Słowa skoczka poruszyły Polaków

Kamil Stoch wygrał w środowych zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i tym samym przypieczętował swój triumf w całym niemiecko-austriackim cyklu. Nie trzeba było długo czekać na komentarz bohatera polskich kibiców. W rozmowie z dziennikarzami nasz wybitny reprezentant zdradził, że jest z siebie bardzo zadowolony.

  • Kamil Stoch w wielkim stylu wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni
  • Lider polskiej kadry wyprzedził Karla Geigera i Dawida Kubackiego
  • Krótko po zakończeniu rywalizacji, Stoch porozmawiał z dziennikarzami
  • Skoczek wyznał, że jest z siebie dumny

Kamil Stoch wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni. To już trzeci triumf w tej imprezie 33-latka w ciągu jego kariery. Po zakończeniu zawodów Stoch znalazł czas, by porozmawiać z dziennikarzami i powiedzieć, co myśli o swoim występie.

Kamil Stoch wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni

Kamil Stoch, ulubieniec milionów Polaków, osiągnął historyczny sukces. Polak po raz trzeci wygrał Turniej Czterech Skoczni. 33-latek fantastycznie rozpoczął konkurs w Bischofshofen i prowadził po pierwszej serii i kapitalnym skoku na 139 metr. W drugiej serii lider naszej kadry postawił kropkę nad i. 140 metrów i pewne zwycięstwo w konkursie, a także całym cyklu.

Kamil Stoch wygrał niemiecko-austriacki turniej po raz trzeci w swojej karierze. Takiego wyczynu nie ma na swoim koncie nawet Adam Małysz, który triumfował w TCS raz, dokładnie 20 lat temu. Stoch wyprzedził Niemca Karla Geigera i Dawida Kubackiego, który zajął ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nie trzeba było długo czekać, aż największy bohater Polski dzisiejszego dnia skomentuje swój wielki sukces. Kamil Stoch stanął przed kamerami telewizyjnymi i zdecydował się na podsumowanie występu w niemiecko-austriackim turnieju.

Wiemy, ile Kamil Stoch zarobił na triumfie w TCS. Wielkie pieniądze, ciężko na nie zapracowałWiemy, ile Kamil Stoch zarobił na triumfie w TCS. Wielkie pieniądze, ciężko na nie zapracowałCzytaj dalej

- Jest to emocjonalna chwila dla całej drużyny. Był bardzo duży stres. Teraz będzie okazja do świętowania, ale przed nami weekend w Titisee, zanim wrócimy do Polski. Jest mnóstwo emocji. W ogóle myśli, wszystko to się w głowie i całym ciele kotłuje - mówił na gorąco w rozmowie z Eurosportem.

Kamil Stoch szczerze podsumował swój występ w TCS

Kamil Stoch zdradził, że ostatnie skoki sprawiły mu wielką radość. Skoczek zdecydował się także na szczere wyznanie. Przyznał, że czuje się z siebie dumny.

- Po wylądowaniu po skoku w drugiej serii czułem trochę ulgę, ale też wielką radość, ekscytację. Te skoki w środę były niesamowite, każdy co do jednego, sprawiały mi radość. Celebrowałem każdą sekundę w powietrzu. Powiem nieskromnie: jestem z siebie dumny- wyznał.

Kamil Stoch nie ograniczył się jednak tylko do wypowiedzi na swój temat. W rozmowie z TVP Sport podziękował całemu sztabowi reprezentacji Polski, a także swoim kolegom. Zdradził, że raduje go fakt, iż stoczył na skoczni bój o zwycięstwo ze swoim kolegą Dawidem Kubackim.

- To, że my z Dawidem rywalizowaliśmy, to jest coś niesamowitego. Samo to było dla mnie takim motorem napędowym. Przede wszystkim to, że jesteśmy świetną drużyną i możemy osiągać sukcesy - powiedział.

- Super turniej. Bardzo dziękuję całemu sztabowi, drużynie. Byliśmy niesamowici, nie do zatrzymania. Trenerzy włożyli mnóstwo pracy, to było niesamowite. Cieszymy się, że mogliśmy to wykorzystać- zakończył triumfator 69. Turnieju Czterech Skoczni.

Źródło: TVP Sport, Eurosport

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News