Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Listopada 2020

Dawid Kubacki nagle wystąpił w telewizji. Powiedział o Kamilu Stochu, rozwiał wszelkie wątpliwości

Kamil Stoch zajął 10. miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni w Kuusamo. Najlepszy okazał się jego kolega z kadry Dawid Kubacki, który zdeklasował wszystkich rywali. Po zakończeniu kwalifikacji Kubacki udzielił wywiadu dla Eurosportu. W rozmowie z dziennikarzami wypowiedział się zdecydowanie właśnie o Kamilu Stochu. 

Kamil Stoch i pozostali nasi skoczkowie mają za sobą kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Kuusamo. Najlepiej wypadł Dawid Kubacki, który zwyciężył w eliminacjach. Po skokach udzielił wypowiedzi na temat Kamila Stocha dla telewizji Eurosport. Rozwiał wątpliwości wszystkich kibiców, które pojawiły się po konkursach w Wiśle.

Grzegorz Krychowiak ma dom jak z bajki. Wygląda jak prawdziwy pałac, kosztował miliony (FOTO)Grzegorz Krychowiak ma dom jak z bajki. Wygląda jak prawdziwy pałac, kosztował miliony (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Tragiczna wiadomość z rana. Nie żyje wybitny wokalista, o śmierci poinformował m.in. Robert Gawliński
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat


Kamil Stoch 10. w kwalifikacjach, wygrywa Dawid Kubacki

Za nami piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. Na skoczni mogliśmy oglądać sześciu reprezentantów Polski. Skakali Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała.

Rywalizację o awans do sobotnich zawodów mocno utrudniały warunki atmosferyczne. Wielu zawodników sobie z nimi nie poradziło i zanotował słabe skoki. Nasi kadrowicze skakali jednak dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Wszyscy Polacy wywalczyli awans do konkursu w Kuusamo. Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld z 2019 roku zdeklasował rywali.

Kubacki pofrunął aż na 135,5 metra, co było najlepszą odległością piątkowych kwalifikacji. Polak zostawił rywali daleko w tyle i wygrał całe zmagania. Po oddaniu skoku udzielił wywiadu dla Eurosportu.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej


Kubacki szczerze o Stochu przed sobotnim konkursem

W rozmowie z dziennikarzami Dawid Kubacki opowiedział o wrażeniach ze skoku. Poruszył również temat Kamila Stocha. Wielu kibiców niepokoi się o skoczka z Zębu po tym, jak podczas zawodów w Wiśle zajął odległe miejsce.

Dawid Kubacki jest jednak przekonany, że był to jedynie wypadek przy pracy i wynik niekorzystnych warunków atmosferycznych, które w niedzielę panowały w Wiśle. Zwycięzca piątkowej sesji kwalifikacyjnej pochwalił kolegę, który jego zdaniem oddał dobry skok. Kamil Stoch skoczył 120 metrów i uplasował się na 10. pozycji.

- Skok w kwalifikacjach był najlepszy, wreszcie tej zimy trafiłem w próg. Jeżeli trafią się złe warunki, to mimo dobrego skoku nie da się skoczyć. Kamil oddał dobry skok, a poleciał 120 metrów. Na moje oko był to fajny skok. Była energia na progu i było to czuć już za progiem, bo czuć było jak mnie rotuje. Myślę, że trener też to potwierdzi - uważa Kubacki.

Wygląda na to, że w naszej kadrze panuje doskonała atmosfera, a zawodnicy wspierają się nawzajem. O tym, jak zaprezentują się już podczas walki o punkty Pucharu Świata, przekonamy się w sobotę. Początek konkursu w Kuusamo o godzinie 16:30.

Źródło: Eurosport

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pozuje w nietypowej sukni. Fani: "wyglądasz jak milion dolców"
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  7. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News