Kibice Arka zbiórka
facebook.com/Arka-Gdynia-FC-MOSTY
Autor Łukasz Kowalski - 28 Maja 2020

Piękny gest polskich kibiców. Zrobili zrzutkę, która pomogła szpitalowi. Udało się zebrać rekordową ilość pieniędzy, brawo

Kibice Arki Gdynia wykazali się wielkim sercem w czasach epidemii koronawirusa. Ich zbiórka pieniędzy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dzięki solidarności ze służbami medycznymi udało się zebrać Fan Clubowi rekordową ilość pieniędzy, która zostanie przekazana do szpitala w Wejherowie i hospicjów na terenie Gdyni i Pucka.

Kibice Arki Gdynia w czasie epidemii koronawirusa wykazali się nie lada solidarnością z potrzebującymi. W dwa miesiące zebrali astronomiczną kwotę na pomoc dla szpitala w Wejherowie oraz hospicjów w na terenie Gdyni i Pucka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Jeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuJeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuCzytaj dalej

Kibice Arki Gdynia zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla medyków

28 marca kibice Arki Gdynia z FC Mosty uruchomili zbiórkę pieniędzy i licytacje, z których środki zostały przekazane szpitalowi z Wejherowa, a także hospicjom z Gdyni i Pucka. Kibice chcieli w ten sposób pomóc pracownikom służb medycznych, którzy potrzebowali wsparcia w trudnym czasie epidemii koronawirusa.

- Jesteśmy po rozmowie ze szpitalem w Wejherowie, który został przekształcony na zakaźny. Jak każdy szpital potrzebuje podstawowych środków ochronnych rękawiczek, masek, kombinezonów biologicznych, przyłbic stomatologicznych. Ale są też rzeczy, które dadzą im siłę. Wiemy, że szpital w Wejherowie ucieszy się z każdej ilości wody. Medycy, lekarze, kierowcy karetek mają styczność ze środkami chemicznymi, które niszczą ich narzędzia pracy – czyli ręce. Niektórzy borykają się z poparzeniami stąd zapotrzebowanie na kremy do rąk. Dowiedzieliśmy się, że niejednokrotnie kawa daje im szansę przetrwania dodatkowego okresu, a kawy również zaczyna brakować - napisali w opisie zrzutki.

Reakcja społeczeństwa na akcję przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Teraz postanowili podziękować tym, którzy ich wspierali, a także pochwalić się kwotą, którą wspólnie uzbierali. - 28 marca, prawie 2 miesiące temu rozpoczęliśmy pierwszą licytację na rzecz naszej zbiórki. Przez ten czas przez nasze ręce przewinęło się w sumie ok. 130 gadżetów i usług. Wsparło nas kilkadziesiąt znanych w środowisku osób – m.in. Filip Burkhardt, Wojciech Pertkiewicz, Rafał Murawski, Grzesiek Niciński, Daniel Kuplicki, Łukasz Kowalski, Krzysiek Sobieraj, Łukasz Godlewski, Leszek Ojrzyński, cały obecny zespół Arki piłkarskiej, Arki Rugby - napisali kibice z FC Mosty w oświadczeniu.

Stoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesieniaStoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

kibice zebrali astronomiczną kwotę

- Najważniejszy jednak był Wasz udział. Licytujących, darczyńców, udostępniających, kupujących - podkreślili kibice. -To dzięki wam wszystkim, końcowa zebrana kwota przerosła nasza najśmielsze oczekiwania i wyniosła… 41.500 zł!! Nieoficjalnie jest to najwyższa kwota zebrana samodzielnie przez pojedynczy FC w Polsce - dodali.

- Dzięki waszej pomocy i mobilizacji, mogliśmy skutecznie pomóc Szpital specjalistyczny Im. F. Ceynowy w Wejherowie, Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio - podkreślili fani Arki Gdynia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News