Lech Poznań
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Listopada 2020

Lech Poznań nagle podał decyzję w sprawie trenera. Kibice popierają decyzję, odważny krok

Lech Poznań zdecydował się już teraz, na bardzo wczesnym etapie sezonu podjąć niezwykle ważną decyzję. Dotyczy ona przyszłości trenera pierwszej drużyny, czyli Dariusza Żurawia. Były piłkarz w minionym sezonie wywalczył z “Kolejorzem” wicemistrzostwo Polski, a później awansował do fazy grupowej Ligi Europy, czym zapracował na przedłużenie kontraktu.

Lech Poznań w piątek wydał specjalny komunikat. Na oficjalnej stronie internetowej klubu z Wielkopolski pojawiła się informacja dotycząca pracy trenera Dariusza Żurawia. “Kolejorz” podjął ważną decyzję.

Mariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechuMariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle? Puchar Świata na żywo, relacja live, w TV, stream, relacja na żywo, online
  2. Z ostatniej chwili: Niedzielski przekazał, kiedy uczniowie będą mogli prawdopodobnie wrócić do szkół. Wszystkie mamy czekały na wiadomość
  3. Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)


Lech Poznań przedłużył umowę z Dariuszem Żurawiem

W piątek Lech Poznań ogłosił oficjalnie niezwykle ważną decyzję. Wicemistrzowie Polski zdecydowali się na odważny krok już na starcie sezonu. Zapadła decyzja, by już teraz przedłużyć umowę z trenerem Dariuszem Żurawiem.

Były piłkarz od momentu objęcia Lecha Poznań zaskoczył wszystkich bardzo dobrymi wynikami. Dariusz Żuraw przejął drużynę po Adamie Nawałce i doprowadził ją do tytułu wicemistrza Polski w sezonie 2019/2020. Jego zawodnicy wywalczyli też awans do Ligi Europy.

Lech Poznań jest jedynym polskim przedstawicielem w europejskich pucharach w sezonie 2020/2021. “Kolejorz” zanotował dwie porażki w starciach z Benfiką Lizbona i Rangers FC, a także pokonał Standard Liege. Piłkarze z Wielkopolski jednak nawet w przegranych meczach prezentowali się z bardzo dobrej strony.

W PKO Ekstraklasie Lech może natomiast mówić o falstarcie. Tylko dziewięć punktów w ośmiu rozegranych meczach i dopiero 12. miejsce w tabeli. Trener Żuraw wykonuje jednak świetną robotę i doskonale wiedzą o tym wszyscy w Poznaniu. Kibice nie kryją radości z powodu przedłużenia umowy z trenerem.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Potwierdziło się najgorsze, nie żyje Stefan Kępa, znamy datę pogrzebuTragiczna wiadomość z samego rana. Potwierdziło się najgorsze, nie żyje Stefan Kępa, znamy datę pogrzebuCzytaj dalej


Trener Lecha podpisał umowę do 2023 roku

Dlatego też Lech Poznań zdecydował o przedłużeniu aktualnej umowy Dariusza Żurawia do 2023 roku. W piątek na oficjalnej stronie internetowej klubu z Wielkopolski pojawiła się informacja o parafowaniu nowej umowy.

- Chcemy iść drogą jaką sobie wyznaczyliśmy. W ostatnich miesiącach wielokrotnie podkreślaliśmy, że bardzo ważna w tym kontekście jest konsekwencja w działaniu. I mogę zagwarantować, że nam tego nie zabraknie. Mamy określony, rozpoznawalny, ofensywny styl gry, który oczywiście ciągle chcemy ulepszać. Mamy coraz więcej wychowanków z naszej klubowej akademii w pierwszym zespole, chcemy na tą naszą zdolną młodzież w dalszym ciągu stawiać.- mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Mamy też udział w fazie grupowej Ligi Europy, do której wróciliśmy po pięciu latach, a znaleźliśmy się w niej także jako pierwszy polski klub od czterech sezonów. Pracował na to sztab ludzi, ale nieoceniona jest w nim rola trenera pierwszego zespołu, czyli Dariusza Żurawia. Dlatego zdecydowaliśmy o tym, żeby związać się ze szkoleniowcem na dłużej, do czerwca 2023 roku - dodał Rząsa.

Dariusz Żuraw wcześniej był związany z Lechem Poznań umową do czerwca 2021 roku. Po podpisaniu nowego kontraktu podziękował władzom klubu za zaufanie. Trener wyraził także przekonanie, że w obecnym sezonie drużynie uda się osiągnąć sukcesy.

- Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, proponując nowy kontrakt. To daje jeszcze większą motywację do pracy, choć rok temu nakreśliłem plan rozwoju drużyny i staram się go konsekwentnie realizować. Staramy się łączyć grę na trzech frontach, co nie jest łatwe. Jasne, w tym momencie w lidze nie mamy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Ale też wiem, że wszystko jeszcze możemy nadrobić. W każdym razie na pewno do celu zaprowadzi nas takie działanie, jak do tej pory, czyli codzienna, żmudna praca. Inaczej się nie da, nie ma drogi na skróty - powiedział trener Lecha Poznań.

Źródło: Lech Poznań

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  2. Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankę
  3. Mariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechu
  4. Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)
  5. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle? Puchar Świata na żywo, relacja live, w TV, stream, relacja na żywo, online
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News