Liga Mistrzów
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Października 2020

Niespodzianka w Lidze Mistrzów. 19-letni Polak zadebiutował w legendarnym klubie, kibice nie mogli wyjść z zachwytu

Liga Mistrzów w środę rozgrywała kolejne mecze drugiej kolejki. W jednym ze spotkań doszło do niespodziewanej sytuacji. W jednej z najbardziej legendarnych drużyn Starego Kontynentu debiut zaliczył młody Polak, który do tej pory mógł liczyć jedynie na grę w zespołach młodzieżowych klubu. Tym samym utalentowany zawodnik zadebiutował w prestiżowej Champions League.

Liga Mistrzów w środowy wieczór przyniosła kibicom niespodziewane zaskoczenie i emocje związane z występem polskiego piłkarza. Piłkarz uważany za wielki talent polskiego futbolu, zaliczył debiut w barwach wielkiego klubu. Obecność młodego gracza na boisku w tak ważnym meczu zaskoczyła wszystkich.

Anna Lewandowska przerwała milczenie. Szczere słowa o Strajku Kobiet, nie spodobają się wielu osobomAnna Lewandowska przerwała milczenie. Szczere słowa o Strajku Kobiet, nie spodobają się wielu osobomCzytaj dalej

1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko

Liga Mistrzów. Zaskakujący debiut młodego Polaka

Za nami już druga kolejka Ligi Mistrzów sezonu 2020/2021. Fani piłki nożnej na najwyższym poziomie w środę kierowali wzrok głównie na Turyn, gdzie doszło do starcia Juventusu z Barceloną. Dość niespodziewanie górą w tym starciu była “Duma Katalonii”, ale emocji nie brakowało również na innych stadionach.

W grupie F doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy Club Brugge a Lazio Rzym. Włosi, którzy byli faworytami tego spotkania, pokonali w pierwszej kolejce Borussię Dortmund. Belgowie natomiast przystępowali do meczu po wygranej przed tygodniem nad Zenitem St. Petersburg.

W 14. minucie na prowadzenie po bramce Joaquina Correi wyszło Lazio, jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Hans Vanaken. Uderzenie z rzutu karnego zawodnika Brugge ustaliło wynik meczu na 1:1. Choć w drugiej połowie bramek nie oglądaliśmy, to polscy kibice mieli się czym emocjonować.

Dość zaskakująco po zmianie stron na placu gry pojawił się polski zawodnik. Mowa o 19-letnim graczu Lazio Rzym, który w 2018 roku dołączył do drużyny Simone Inzaghiego z Lecha Poznań. Szymon Czyż zameldował się na boisku w 68. minucie spotkania, tym samym zaliczając debiut w Lidze Mistrzów.

Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)Czytaj dalej

19-latek zadebiutował w Champions League

Sytuacja była o tyle zaskakująca, że Szymon Czyż zwykle nie zalicza się do grona zawodników, którzy występują w pierwszym zespole. Jak dotąd pomocnik mógł liczyć na grę w młodzieżowych zespołach Lazio. Mimo to pojechał z pierwszym zespołem na mecz w Belgii.

Simone Inzaghiego do zabrania do Belgii kilku zawodników, którzy zwykle nie grają regularnie, zmusiła pandemia koronawirusa. Kilku piłkarzy ekipy z Rzymu zaraziło się COVID-19. Są to m.in. Ciro Immobile, Luis Alberto i Djavan Anderson. Zespół został tym samym mocno osłabiony.

Wynik 1:1 na trudnym terenie Club Brugge Lazio może uznać zatem za sukces. Dzięki punktowi wywalczonemu w Belgii drużyna z Serie A ma już cztery punky w rozgrywkach Ligi MIstrzów i przewodzi swojej grupie. Za jej plecami jest właśnie Club Brugge, z taką samą zdobyczą. Następna jest Borussia Dortmund z trzema “oczkami”, a ostatni Zenit St. Petersburg bez jakichkolwiek punktów.

Szymon Czyż na boisku w środowym meczu przebywał przez ponad 20. minut i zapisał się nawet w protokole meczowym . Polak obejrzał żółtą kartkę, ale wstydu swojemu zespołowi na pewno nie przyniósł. Oby nasz rodak notował coraz więcej występów i to nie ze względu na nieobecność innych graczy.

6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?