Lionel Messi
Facebook Leo Messi
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Grudnia 2020

Wyjaśnia się przyszłość Leo Messiego. Argentyńczyk zabrał głos, pojawiła się ważna deklaracja

Lionel Messi wreszcie postanowił odnieść się do otaczających go medialnych spekulacji. Gwiazdor FC Barcelony udzielił wywiadu, który ukazał się na hiszpańskim kanale “La Sexta”. Argentyńczyk poruszył kwestię, która od miesięcy zastanawia kibiców, czyli jego ewentualne odejście z "Barcy”. Messi zadeklarował nawet, gdzie chce zagrać. 

  • Lionel Messi udzielił obszernego wywiadu. Rozmowa ukazała się na kanale “La Sexta”
  • Argentyńczyk poruszył nurtujące kibiców zagadnienia, czyli m.in. na temat swojej przyszłości
  • Messi ostatnio często łączony jest z transferem do Paris Saint-Germain
  • Gwiazdor zdradził swoje plany co do “Barcy” i swojej przyszłości

Lionel Messi w lecie próbował opuścić FC Barcelonę z uwagi na fatalną sytuację, w jakiej znalazł się klub za rządów Josepa Marii Bartomeu. Choć Argentyńczyk pozostał w zespole, w ostatnim czasie nasilają się plotki o jego odejściu ze stolicy Katalonii. Teraz gwiazdor wypowiedział się na temat swojej przyszłości.

Lionel Messi udzielił szczerego wywiadu. Zdradził plany na przyszłość

Kilkanaście godzin temu w hiszpańskiej telewizji ukazał się wywiad z Lionelem Messim. Gwiazdor FC Barcelony rozmawiał z dziennikarzem Jordim Évole, a zapis tej konwersacji wyemitował kanał “La Sexta”. Piłkarz odniósł się do wydarzeń z przeszłości, ale przede wszystkim opowiedział o planach na nadchodzące miesiące.

- Barcelona to moje życie. Mieszkam tu dłużej niż we własnym kraju. Klub dał mi wszystko, ukształtował mnie jako gracza i człowieka. Pomiędzy nami powstała nierozerwalna więź, ponieważ żyję tutaj wszystkim odkąd tu przybyłem - powiedział Messi.

- Dziś czuję się świetnie, ale lato było dla mnie bardzo trudne. Odkrywam na nowo, że chcę walczyć tu o wszystko, co mnie czeka. Klub przeżywa naturalnie trudny okres. Ogólnie wszystko, co otacza ostatnio Barcelonę staje się trudne. Zespół znajduje się w bardzo złej sytuacji i trudno będzie mu wrócić tam, gdzie byliśmy - stwierdził.

Transfer Arkadiusza Milika zablokuje jego kolega? Juventus nagle zmienił zdanie, złe wieści dla PolakaTransfer Arkadiusza Milika zablokuje jego kolega? Juventus nagle zmienił zdanie, złe wieści dla PolakaCzytaj dalej

Leo Messi w dalszej części wywiadu przyznał, że czuje się oszukany przez Josepa Marię Bartomeu w związku z sytuacją z lata, gdy chciał odejść z klubu. Messi stwierdził, że gdyby mógł cofnąć się w czasie, nie zmieniłby swojej decyzji i ponownie chciałby odejść z Barcelony.

- Zrobiłbym to jeszcze raz. Wiele razy mówiłem prezydentowi, że chcę odejść, a wysłanie do niego burofaksu było dla mnie sposobem na oficjalnie przedstawienie mojego stanowiska, żeby ono zaczęło coś dla niego znaczyć, bo nie brał moich słów na poważnie - uważa.

Deklaracja Messiego w sprawie nowego klubu i FC Barcelony

Dla kibiców FC Barcelony i Argentyńczyka najważniejsze będą jednak słowa, które padły w dalszej części rozmowy. Messi poruszył temat plotek na temat jego odejścia z klubu. Wyznał także, gdzie chce grać w przyszłości. Nie miał na myśli FC Barcelony, jednak na razie nie wyklucza, że wciąż może pozostać w aktualnym klubie.

- Ja sam obecnie z nikim niczego nie negocjuję. W czerwcu zobaczymy, co się wydarzy. Ale zapewniam, że zrobię to, co najlepsze dla mnie i dla Barcelony. Wiem, że jest wielu ludzi, którzy nadal mnie kochają i chcą, żebym został w klubie. Po tym, co się ostatnio wydarzyło pojawili się też tacy, którzy już mnie nie chcą- wyznał Messi.

- Sam nigdy nie ukrywałem, że chciałbym przeżyć doświadczenie związane z grą w Major League Soccer, ale nie nastąpi to teraz. Na dziś nie wiem, czy odejdę lub zostanę, ale jeśli opuszczę zespół, to chciałbym to zrobić w jak najlepszy sposób. Później chciałbym wrócić naturalnie do Barcelony i pracować w klubie. Pragnę działać dalej przy futbolu, ale nie jako trener. Nie widzę siebie w tej roli. Bardziej sprawdziłbym się jako dyrektor sportowy - stwierdził.

- Bez względu na to, co nastąpi nie chcę, aby moja miłość do klubu i miasta w jakikolwiek sposób się zepsuła przez pryzmat tego, czego wspólnie dokonaliśmy. Musimy przezwyciężyć wszystkie słabości. Mam nadzieję, że ten gówniany rok, w którym przyszło nam żyć, dobiegnie końca i stopniowo wyjdziemy z tej sytuacji - zakończył swoją wypowiedź gwiazdor “Barcy”.

Latem spekulowano, że Messi może odejść do Manchesteru City, którego trenerem jest Pep Guardiola. W ostatnich tygodniach wiele jednak mówi się o transferze lidera “Dumy Katalonii” do Paris Saint-Germain. Ponownie w jednej drużynie z Argentyńczykiem chciałby zagrać gwiazdor PSG, czyli Neymar.

Źródło: "La Sexta"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News