Nie żyje Mieczysław Szyk
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 1 Sierpnia 2020

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę z samego rana. Pożegnaliśmy wybitnego Polaka, nie żyje Mieczysław Szyk

Nie żyje człowiek, który przez lata pracował na renomę jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Dziś rano polskie media podały wyjątkowo przykre informacje o odejściu Mieczysława Szyka, zasłużonego polskiego dziennikarza.

Nie żyje mężczyzna uchodzący za prawdziwego nestora polskiego dziennikarstwa sportowego. Był uważany za prawdziwą legendę i przez wiele lat mógł być wzorem do naśladowania dla wielu młodych adeptów dziennikarstwa. Osoby rozpoczynające swoją pracę w dziennikarstwie mogły podziwiać go za wieloletnią pracę, która cieszyła się ogromnym docenieniem.

Niestety, dziś z samego rana dotarła do nas informacja o odejściu prawdziwej ikony polskiego dziennikarstwa sportowego. Mieczysław Szyk swoją karierę rozpoczynał wiele lat temu i udało mu się wyrobić sobie nazwisko w środowisku. Był również kojarzony dzięki swojej pracy w Polskiej Agencji Prasowej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek był jak wyrok, paraliż objął znaczną część ciała. Marcin Prokop zdecydował się ruszyć z pomocą
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Tragiczna wiadomość z Polski. 6 osób nie żyje
Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?Czytaj dalej

Nie żyje Mieczysław Szyk

Mieczysław Antoni Szyk był wielkim fanem lekkiej atletyki, którą przez lata trenował. Specjalizował się między innymi w skoku w dal, a swoją pasję dzielił między innymi z kardynałem Józefem Glempem, z którym uczęszczał do tego samego liceum w Inowrocławiu. Następnie jednak ich drogi rozeszły się. Mieczysław Szyk ukończył Uniwersytet Warszawski w 1955 roku.

To właśnie w tym roku rozpoczął pracę w Polskiej Agencji Prasowej, którą kontynuował aż do 1992 roku, gdy przeszedł na zasłużoną emeryturę. Mimo wszystko nie pożegnał się z PAP w pełni i jeszcze przez dwadzieścia lat ściśle współpracował z redakcją sportową. W swojej karierze relacjonował między innymi liczne sukcesy Polaków na igrzyskach olimpijskich.

Co ciekawe, jako pierwszy dziennikarz na świecie znalazł się również w Galerii Sław Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Wszystko przez to, że udało mu się nawet zyskać tytuł sędziego międzynarodowego w tej dziedzinie.

Arkadiusz Milik na wylocie z Napoli. Następca Polaka już w klubie, rekord transferowy, ogromne pieniądzeArkadiusz Milik na wylocie z Napoli. Następca Polaka już w klubie, rekord transferowy, ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Nie żyje nestor polskiego dziennikarstwa

Mieczysław Szyk przez lata uchodził za prawdziwą legendę polskiego dziennikarstwa, nawet pomimo tego, że od dawna pozostawał na emeryturze. Mężczyzna do samego końca spełniał się zawodowo i pozostawał przy tym, co kochał. Mieczysław Szyk miał 88 lat.

źródło: Interia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą Sony. Były dyrektor wykonawczy wyjawił tajemnicę
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News