Piotr Żyła skoki
Instagram/@piotr_zyla_official
Autor Łukasz Kowalski - 12 Stycznia 2021

TVP ujawnia nagranie Piotra Żyły z ukrytej kamery. Prawdziwy hit internetu, właśnie taki jest naprawdę (WIDEO)

Piotr Żyła ma za sobą bardzo udany weekend Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Polak w sobotnim konkursie zajął trzecie miejsce. Nic dziwnego, że skoczkowi po zawodach dopisywał dobry humor. Kamery TVP Sport uchwyciły przekomiczną "rozmowę" polskiego skoczka z Markusem Eisenbichlerem. Nagranie rozbawiło kibiców do łez.

  • Piotr Żyła miał wielkie powody do zadowolenia po zawodach w Titisee-Neustadt
  • Kamery TVP Sport po sobotnim konkursie uchwyciły przekomiczną "rozmowę" Piotra Żyły z Markusem Eisenbichlerem
  • Nagranie z wymianą zdań pomiędzy skoczkami rozbawiło kibiców do łez

Piotr Żyła kolejny sezon z rzędu należy do ścisłej czołówki Pucharu Świata. Polski skoczek w obecnym cyklu zaliczył już cztery miejsca na podium. Raz był; drugi, a trzykrotnie zajmował miejsce na najniższym stopniu podium.

Swoją bardzo dobrą formę pokazał w trakcie weekendu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. W sobotę skoczek z Wisły zajął trzecie miejsce za Kamilem Stochem i liderem Pucharu Świata Halvorem Egnerem Granerudem. Żyła o 2,1 wyprzedził wicelidera cyklu Markusa Eisenbichlera.

Piotr Żyła rozbroił kibiców na nagraniu po konkursie w Titisee-Neustadt

Kamery TVP Sport zarejestrowały zabawną sytuację udziałem obu skoczków. Polak po swoim drugim skoku podszedł do Niemca odebrać gratulacje. Panowie dogadali się bez słów, używając jedynie okrzyków radości.

- Wryła nam się też w pamięć nowa bratnia dusza Piotra. Polak razem z Markusem Eisenbichlerem zdaje się nadają na tych samych falach. Skokowi bracia prawie że - mówł w materiale dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski.

Polski skoczek narciarski przerwał milczenie. Ujawnił smutną prawdę, został potraktowany nieludzkoPolski skoczek narciarski przerwał milczenie. Ujawnił smutną prawdę, został potraktowany nieludzkoCzytaj dalej

To nie koniec zabawnych sytuacji z udziałem Żyły w sobotnie popołudnie. Polak w trakcie ceremonii kwiatowej wszedł na podium i zapomniał zabrać ze sobą wygranej statuetki. W związku z pandemią koronawirusa nagród skoczkom nie wręczają znane osobistości, tylko stoją kilka metrów przed podium i każdy zawodnik samodzielnie odbiera statuetkę.

- Sobotnie podium Piotra Żyłę zaskoczyło. Był tak osadzony w swoim świecie, że w drodze na podest zapomniał o pamiątkowej statuetce. Opamiętanie przyszło po szybkiej reakcji Kamila Stocha. Cały Piotr - mówił dziennikarz TVP.

Kamery TVP uchwyciły zabawną rozmowę Żyły z Eisenbichlerem

Widocznie niemiecki skoczek ma bardzo dobre relacje ze wszystkimi polskimi skoczkami. Niedawno w rodzimych mediach w samych superlatywach wypowiadał się o Kamilu Stochu, który po raz trzeci w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni.

- Kamil jest zawsze bardzo grzeczny i przyjacielski, nigdy złośliwy. To w nim lubię. To po prostu dobry człowiek - powiedział w materiale o polskim skoczku dla stacji RTL.

Zarówno Żyła, jak i Eisenbichler w tym sezonie są w niesamowitej formie. Niemiec wygrał pierwsze dwa konkursy tego sezonu, a obecnie jest wiceliderem cyklu. Żyła zajmuje piąte miejsce, a wyprzedzają go jeszcze Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

W niedzielę Żyła był 16., a Eisenbichler znów zajął miejsce tuż za podium. Skoczkowie kolejną okazję do "rozmowy" będą mieli w najbliższy weekend w Zakopanem. W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News