Puchar Świata skoki narciarskie Willingen konkurs
SASCHA SCHUERMANN/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 7 Lutego 2020

Bardzo niebezpieczny upadek skoczka w Willingen. Było naprawdę groźnie, kompromitacja sędziów

Puchar Świata w Willingen miał nam dziś przynieść kwalifikacje, jednak zamiast tego usłyszeliśmy o fatalnym zachowaniu sędziów, którzy prowadzili zawody. Ich zachowanie zasługuje na potępienie, a ucierpieć mógł przez to jeden z zawodników.

Puchar Świata w Willingen odbywa się w tym tygodniu w ramach turnieju Willingen Five. Każdy z zawodników ma oddać pięć skoków, a więc jeden w kwalifkacjach, a pozostałe cztery w konkursach w sobotę i w niedzielę. Wobec fatalnych warunków dzisiejsze kwalifikacje zostały jednak odwołane. Nie może to dziwić, bowiem na skoczni wiał zbyt silny wiatr, by doszło do sprawiedliwej rywalizacji.

Sędziowie i tak skompromitowali się w związku z decyzją o odwołaniu zawodów tak późno. Treningi trwały bardzo długo i były nieustannie przerywane, a ostatecznie i tak nie wszyscy zawodnicy zdołali skoczyć. Kwalifikacje również zdecydowano się przełożyć na jutro w związku z silnym wiatrem. Jeden ze skoczków poniósł jednak najgorsze konsekwencje warunków pogodowych.

Poznaliśmy nową datę konkursu w Willingen. Ważne informacje dla polskich skoczkówPoznaliśmy nową datę konkursu w Willingen. Ważne informacje dla polskich skoczkówCzytaj dalej

Puchar Świata w Willingen. Groźny upadek skoczka

Wielu zawodników nie zdołało nawet oddać swojego skoku w sesji treningowej, a eksperci, dziennikarze i kibice mówili o ogromnym skandalu, że zawodnicy byli długo narażeni na zagrożenie zdrowia. Jeden z nich niestety zaliczył upadek podczas lądowania, przez co nie udało się uniknąć kontrowersji. To właśnie sędziowie są odpowiedzialni za to, że doszło do skoków w tak trudnych warunkach.

17-letni Marco Woergoetter skoczył niewiele ponad 110 metrów, jednak mimo wszystko nie zdołał wylądować zgodnie z planem. Co prawda nie stracił on przytomności, ale potrzebował pomocy medycznej przy zejściu ze skoczni. Z pewnością był on zły z powodu sytuacji, do jakiej doprowadzili swoimi decyzjami sędziowie, zwłaszcza że nie miał na nią żadnego wpływu.

Puchar Świata w Willingen przyniósł uraz skoczka

Nie wiadomo, czy Woergotter zdoła wystąpić w kwalifikacjach wobec delikatnego urazu na treningu, ale ani sztab trenerski, ani on sam nie jest zadowolony z decyzji o tym, że trzeba było oddać skok w koszmarnych warunkach. Dziennikarze apelują nawet o to, by następnym razem sędziowie nie wahali się odwołać konkursów w przypadku tak niesprzyjających okoliczności.

fot. SASCHA SCHUERMANN/AFP/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News