Reprezentacja Polski Roger Guerreiro
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 3 Czerwca 2020

Wszyscy Polacy doskonale pamiętają Rogera Guerreiro. Aż trudno uwierzyć, czym zajął się po zakończeniu kariery

Reprezentacja Polski przed laty skorzystała z usług Rogera Guerreiro, który zadeklarował chęć gry dla Biało-czerwonych. Dzisiaj jednak Brazylijczyk z polskim paszportem nie ma nic wspólnego z futbolem.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w 2008 roku jechała wzmocniona usługami pomocnika Legii Warszawa Rogera Guerreiro, który trafił do kadry za kadencji Leo Beenhakkera. Doświadczony Holender dostrzegał świetne występy Brazylijczyka w barwach Legii i zapytał go, czy nie chciałby przyjąć polskiego obywatelstwa. Zawodnik zgodził się bez wahania.

Roger Guerreiro niemal z miejsca stał się ważnym punktem kadry przed Euro 2008 i na samym turnieju. Dziś Brazylijczyk nie gra już jednak w piłkę, jednak doskonale pamiętają go nie tylko kibice warszawskiej Legii. Mało kto wie, co działo się z nim po zakończeniu kariery.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki show
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie
Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliKamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobiliCzytaj dalej

Reprezentacja Polski skorzystała z gry Rogera Guerreiro

Po zakończeniu swojej kariery Roger Guerreiro udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Opowiedział w nim o tym, czym zajmował się po zawieszeniu butów na kołku. Kibice nie spodziewali się tego typu deklaracji ze strony byłego idola tłumów. Okazało się, że jego wstępne plany nie miały zbyt wiele wspólnego z piłką nożną. Postanowił on bowiem poświęcić się innej dyscyplinie.

- Wtedy faktycznie usiadłem ze swoimi myślami sam na sam i zastanawiałem się, co dalej. Trzeba było zarabiać, miałem przecież swój dom, rodzinę, za którą jestem odpowiedzialny. Wsiadłem do samochodu i postanowiłem pracować dla Ubera - zaskakując tysiące czytelników.

Mateusz Borek wraca do komentowania. Wiemy, w jakiej stacji usłyszymy jego głosMateusz Borek wraca do komentowania. Wiemy, w jakiej stacji usłyszymy jego głosCzytaj dalej

Reprezentacja Polski. Roger Guerreiro nie gra już w piłkę

Obecnie Roger Guerreiro pracuje przy własnej szkółce piłkarskiej. Reprezentacja Polski i jej kibice zapamiętają go jako jednego z pierwszych naturalizowanych zawodników w historii, a z pewnością jednego z tych, którzy na boisku robili różnicę i dawali z siebie wszystko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Organizatorzy wakacji mówią o największym zagrożeniu. Trzeba brać je pod uwagę
  2. Biskupi wydali ważny komunikat. Koniec tradycji. W tym roku zmieni się wiele w Boże Ciało
  3. Kamil Stoch wściekły na polskich kibiców. To niewiarygodne, co mu zrobili
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców
  5. Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Śmiała deklaracja związku
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News