Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Kwietnia 2020

Z ostatniej chwili: reprezentacja Polski nie jedzie na mistrzostwa świata

Reprezentacja Polski została pozbawiona szans na wywalczenie awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Władze EHF w związku z pandemią koronawirusa odwołały szereg rozgrywek zaplanowanych na najbliższe miesiące.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych miała powalczyć z drużynami Litwy i Białorusi o prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Najnowsze decyzje EHF podjęte w związku z panującym zagrożeniem epidemicznym, eliminują Polaków z walki o udział w czempionacie.

Dla reprezentacji Polski strzelił wiele goli, teraz media obiegły smutne informacje o jego zdrowiu. WspółczujemyDla reprezentacji Polski strzelił wiele goli, teraz media obiegły smutne informacje o jego zdrowiu. WspółczujemyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Reprezentacja Polski miała rozegrać mecze eliminacyjne. Koronawirus pokrzyżował plany szczypiornistów


Europejska Federacja Piłki Ręcznej w piątek poinformowała o podjęciu szeregu decyzji dotyczących rozgrywek zakłóconych przez pandemię koronawirusa. Władze EHF zdecydowały również, jak będą wyglądać planowane na najbliższe miesiące zmagania. Niestety dla polskiej reprezentacji plany federacji oznaczają brak możliwości startu w mundialu. Ucierpią również polskie drużyny klubowe.

Podczas specjalnej wideokonferencji zapadły decyzję o skróceniu przerwanych rozgrywek Ligi Mistrzów. Odbędzie się jedynie final-four z udziałem czterech najlepszych drużyn fazy grupowej, czyli Barcelony, Paris Saint-Germain, THW Kiel i Telekom Veszprem. Oznacza to, że z gry wykluczone zostały Orlen Wisła Płock i PGE VIVE Kielce. Turniej rozegrany zostanie w dniach 28-29 grudnia 2020.

Podobne rozwiązanie zastosowano wobec zmagań kobiet, w których nie mieliśmy już polskich drużyn. Zrezygnowano też z rozgrywania EHF Cup zarówno u pań jak i panów.

Nadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićNadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićCzytaj dalej


Kontrowersyjna decyzja EHF pozbawiła Polaków szans na udział w mundialu

Najbardziej szokujące dla polskich kibiców jest jednak fakt pozbawienia naszej męskiej reprezentacji szans na wywalczenie awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata w Egipcie. Decyzją EHF odwołane zostały mecze eliminacyjne, w których nasza kadra miała zmierzyć się z Litwą i Białorusią. Prawo startu w mundialu uzyskały tylko drużyny, które już wcześniej wywalczyły awans, czyli Hiszpania, Chorwacja, Norwegia i Dania oraz dziesięć najwyżej rozstawionych reprezentacji, a więc Słowenia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Austria, Węgry, Białoruś, Islandia, Czechy i Francja.

Identycznie postąpiono w przypadku kobiecych mistrzostw Europy 2020. Kwalifikacje odwołano, a awans wywalczyły tylko reprezentacje zajmujące czołowe miejsca w europejskim rankingu oraz gospodarze imprezy. W zawodach organizowanych wspólnie przez Szwecję i Norwegię wezmą udział Polska, Francja, Rosja, Holandia, Rumunia, Szwecja, Węgry, Czarnogóra, Niemcy, Serbia, Hiszpania, Słowenia, Czechy i Chorwacja.

Źródło: sport.tvp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nasi sąsiedzi otworzyli granice, a teraz odradzają podróży. Zadziwiający apel szefa MSZ
  2. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeń

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News