Robert Kubica
Juergen Tap via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne
Autor Aleksy Kiełbasa - 14 Września 2020

To dlatego Robert Kubica traci czas na pit stopach. Powód jest szokujący

Robert Kubica może mieć mieszane uczucia po ostatnim weekendzie w DTM. Krakowianin w pierwszym wyścigu był ostatni, ale w niedzielę zrobił zdecydowany postęp i zajął 12 pozycję. Jednak problemem Polaka nadal są duże straty na pit stopach. W rozmowie z Cezarym Gutowskim, 35-latek przedstawił powód, przez który jego wizyt w alei serwisowej są znacznie poniżej oczekiwań.

Miniony weekend w wykonaniu Roberta Kubicy można zaliczyć do średnio udanych. Zaczęło się źle, bowiem w sobotę w kwalifikacjach 35-letni kierowca był przedostatni, natomiast wyścig zakończył już na ostatnim miejscu. Zdecydowanie lepsza w jego wykonaniu była niedziela. Polak pokazał błysk w kwalifikacjach, gdzie zajął 9 lokatę, natomiast w zawodach dojechał na 12 pozycji. Problem dla krakowianina nadal stanowią wolne pit stopy. Gdyby nie to, miejsca Roberta mogłyby być znacznie wyższe, ponieważ jego wizyty w alei serwisowej trwają nawet dwa razy dłużej niż w przypadku rywali. Kubica w rozmowie w Cezarym Gutowskim tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Patogwiazda FAME MMA przegrała w kasynie fortunę. Zawodnik grał przez dwie doby, kwota zwala z nógPatogwiazda FAME MMA przegrała w kasynie fortunę. Zawodnik grał przez dwie doby, kwota zwala z nógCzytaj dalej

Robert Kubica nie ma wpływu na wolne pit stopy

Robert Kubica mówi wprost, że wolne pit-stopy to nie jego wina

- W 3 z 4 ostatnich wyścigów straciłem dużo punktów w momencie, w którym sam nie mam wiele do powiedzenia – powiedział krakowianin, którego Cezary Gutowski cytuje w swoim vlogu.

Mimo to, Polakowi udało się w tym sezonie zdobyć jak na razie 1 punkt, choć na poprawę wyniku Kubicy pozostało jeszcze 8 wyścigów. Jednak o większą zdobycz może nie być łatwo patrząc na to, kto odpowiada za zmianę opon naszego kierowcy.

Tak wygląda dom Kamila Stocha. Nieprawdopodobne widoki, o takim bogactwie można wyłącznie śnić (FOTO)Tak wygląda dom Kamila Stocha. Nieprawdopodobne widoki, o takim bogactwie można wyłącznie śnić (FOTO)Czytaj dalej

Koła zmieniają mu ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia

Jak się okazuje koła Robertowi Kubicy zmieniają ludzie, którzy nie mają w tej kwestii żadnego doświadczenia,.

- Mi koła zmieniają ludzie, którzy od patrzą od 10 lat w monitor i nigdy nie dotykali auta. Nie mamy 2 czy 3 aut, gdzie są mechanicy i ci mechanicy tworzą zespół do zmieniania kół. Mając 16 mechaników możesz sobie wybrać ludzi, którzy wymieniają koła i są w tym są najlepsi. Mając ograniczony prywatny zespół z jednym autem nie masz takiego komfortu i dlatego to tak wygląda. Trudno oczekiwać od kogoś, kto nigdy nie tak naprawdę nie podnosił koła żeby zmieniał szybciej koła od kogoś, kto robi to od 20 lat – wytłumaczył Kubica.

Nadzieją na punkty Roberta Kubicy daje fakt, że Polak dobrze czuł się w aucie w trakcie niedzielnego wyścigu, o czym mówił po zakończeniu rywalizacji. Może to oznaczać, że zespół wraz z naszym kierowcom wreszcie obrali właściwy kurs w kwestii pracy nad samochodem. DTM pozostaje na torze Nurburgring, gdzie w nadchodzący weekend zawodnicy ponownie pojawią się na starcie w sobotę i niedzielę.

Źródło: Cezary Gutowski – YouTube, „F1 Vlog 232. Szalone Mugello. Postępy teamu Roberta Kubicy w DTM. Skąd fatalne pit stopy?”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy
  4. Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeń
  5. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą
  6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News