Robert Lewandowski pieniądze
Instagram/_rl9
Autor Łukasz Kowalski - 15 Grudnia 2020

Robert Lewandowski zaskoczył tysiące fanów. Już za dwa lata wszystko będzie jasne, nagranie obejrzały tysiące (WIDEO)

Robert Lewandowski zaskoczył wszystkich fanów. We wtorek premierę miał zwiastun gry komputerowej, której kapitan reprezentacji polski będzie współproducentem. Niedawno piłkarz założył studio gamingowe i wchodzi na rynek gier komputerowych. Premierową produkcją spółki RL9Sport Games ma być Football Coach the Game, czyli symulator trenera piłki nożnej.

⦁ Robert Lewandowski założył własne studio gamingowe i wchodzi na rynek gier komputerowych.
⦁ Studio Polaka, RL9Sport Games zapowiedziało już pierwszą produkcję.
⦁ Już za dwa lata gracze będą mogli zagrać w grę od Roberta Lewandowskiego.
⦁ Pojawił się pierwszy zwiastun w gry w internecie. Kibice są zachwyceni.

Robert Lewandowski postanowił wykorzystać swoje doświadczenie zebrane w sporcie i przełożyć je na zupełnie nową dziedzinę. Kapitan reprezentacji Polski razem z Rafałem Cymermanem założył własne studio gamingowe.

Robert Lewandowski stworzy własną grę komputerową

Napastnik polskiej kadry razem z Cymermanem oraz Grupą PlayWay założył spółkę RL9Sport Games. Studio właśnie zapowiedziało swoją premierową produkcję. Gracze będą mogli zagrać w Football Coach the Game, czyli symulator trenera piłki nożnej. Planowo gra ma się ukazać w 2022 roku. Dostępna ma być na PC oraz platformach mobilnych.

Całą produkcję będzie nadzorował Cymerman, który został mianowany prezesem studia RL9Sport Games. O twórcy stało się głośno już w połowie lat 90. Cymerman w 1995 roku stworzył pierwszego, polskiego managera – "Liga Polska Manager 95".

- Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach - komentuje prezes RL9Sport Games.

Tak mieszka Adam Małysz. Nieprawdopodobne luksusy, posiadłość nie z tej ziemi (FOTO)Tak mieszka Adam Małysz. Nieprawdopodobne luksusy, posiadłość nie z tej ziemi (FOTO)Czytaj dalej

Studio ma się specjalizować w grach o tematyce sportowej. Na razie nie wiadomo czy powstaną gry opowiadające o innych dyscyplinach sportu niż piłka nożna.


Sam piłkarz jest nie tylko współwłaścicielem studia, ale został też konsultantem merytorycznym powstającej gry. Lewandowskiego i Cymermana w pracy nad ich pierwszym projektem będzie wspierać Grupa PlayWay, która ma bardzo duże doświadczenie w produkcji symulatorów.

Gra Roberta Lewandowskiego pojawi się na rynku w 2022 roku

Twórcy gry zapewniają, że nie będzie ona skupiała się jedynie na treningu i ustalaniu taktyki na spotkanie. - Football Coach the Game ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych - czytamy w opisie gry.

Gra będzie osadzona w sieciowych ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu każdy z graczy będzie mógł rywalizować z innymi osobami. Produkcja otrzyma od Lewandowskiego i Grupy PlayWay pełne wsparcie marketingowe przy okazji premier innych projektów.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun prezentujący grę wypuszczoną przez studio Roberta Lewandowskiego. Na krótkim filmiku możemy zobaczyć kapitana polskiej kadry, a także pierwsze animacje prezentujące grę. Kibice są zachwyceni.

Cymerman uprzedził pytania kibiców i zapowiedział, że grze wyprodukowanej przez studio RL9Sport Games będzie zdecydowanie bliżej do "Top Eleven" niż do jednego z najbardziej popularnych symulatorów piłkarskich "Football Managers".

Lewandowski znany jest ze swoich inwestycji w nieoczywiste branże. W sierpniu studio Movie Games poinformowało o zawarciu umowy inwestycyjnej z piłkarzem. Kapitan polskiej kadry stał się udziałowcem spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej. Podobnie jak przy produkcji studia RL9Sport Games będzie także konsultantem merytorycznym.

- Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - tłumaczył wtedy Lewandowski.

https://www.youtube.com/watch?v=2LQ_mTni8vI

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News