Robert Lewandowski nagroda
Facebook Robert Lewandowski
Autor Łukasz Kowalski - 26 Grudnia 2020

Robert Lewandowski ma jutro wygłosić specjalne przemówienie. Polskie media przekazują informacje, pilnie wyjechał z Niemiec

Robert Lewandowski ma okazję zakończyć 2020 rok z jeszcze jednym wyróżnieniem. Polak może zostać wybrany najlepszym piłkarzem na świecie w plebiscycie Globe Soccer Awards 2020. Zanim do tego dojdzie, kapitan reprezentacji Polski poleci do Dubaju, gdzie obok innych światowych gwiazd futbolu ma opowiedzieć o swojej drodze na szczyt.

  • Robert Lewandowski ma szansę w tym roku zdobyć jeszcze jedno wyróżnienie
  • Polak jest jednym z głównych kandydatów do wygarnia Globe Soccer Awards 2020
  • Zanim Lewandowski usłyszy wynik głosowania stawi się na prestiżowej konferencji w Dubaju
  • Kapitan reprezentacji Polski obok innych gwiazd futbolu opowie o swojej drodze na szczyt

Robert Lewandowski ma okazję zakończyć 2020 rok z jeszcze jednym wyróżnieniem. Polak w niedzielę poleci do Dubaju gdzie będzie czekał na ostateczny werdykt plebiscytu Globe Soccer Awards 2020.

Zanim organizatorzy wręczą nagrodę zwycięzcy, odbędzie się konferencja, na której wystąpią Lewandowski, Cristiano Ronaldo i Iker Casillas. Jak informują Sportowe Fakty WP, Polak będzie opowiadał o swojej drodze na szczyt i o nienasyconym apetycie na bramki i na zdobywanie indywidualnych wyróżnień w wieku 32 lat.

Robert Lewandowski w drodze do Dubaju

- Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo zabiorą głos na tegorocznej międzynarodowej konferencji sportowej w Dubaju, która odbędzie się 27 grudnia pod hasłem 'Futbol na szczycie - czytamy z kolei w serwisie gulfnews.com.

Konferencja ma się odbyć w Armani Hotel, który mieści się w najwyższym budynku świata, słynnym wieżowcu Burdż Chalifa. - To będzie nieoceniona okazja dla piłkarzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by uzyskać osobiste spostrzeżenia od jednego z najlepszych piłkarzy świata i czerpać z jego doświadczeń - czytamy na stronie portalu.

Aż trudno uwierzyć, czym zajmuje się Kamil Stoch poza skokami. Mało kto wykonuje jego zawód, mało kto zna prawdęAż trudno uwierzyć, czym zajmuje się Kamil Stoch poza skokami. Mało kto wykonuje jego zawód, mało kto zna prawdęCzytaj dalej

Po konferencji zostanie ogłoszony zwycięzca plebiscytu Globe Soccer Awards 2020 w kategorii "Piłkarz Roku". Szanse na zwycięstwo mają już tylko Lewandowski i Ronaldo, którzy zdeklasowali konkurencję w głosowaniu kibiców.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nagroda przyznawana jest także glosami jury. Głosy kibiców stanowią tylko 40% końcowego wyniku i Polak, który przegrał z Portugalczykiem u fanów, ma szansę na nadrobienie strat w głosowaniu ekspertów.

Lewandowski z szansami na kolejne wyróżnienie

Lewandowski w poprzednim roku nie miał sobie równych. Z Bayernem Monachium zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec, a do tego dołożył triumf w Lidze Mistrzów. W każdych tych rozgrywkach był także królem strzelców. Później wygrał jeszcze Superpuchar Niemiec i Europy.

Polak zakończył poprzedni sezon z imponującym bilansem 55. trafień w 47 spotkaniach. Do tego jest najskuteczniejszym piłkarzem 2020 roku. W ciągu minionych 12 miesięcy trafiał do bramki rywali aż 47 razy w 43 spotkaniach.

Jego osiągnięcia nie pozostały bez echa w świecie futbolu. Polak wygrał niemal każdy możliwy plebiscyt na najlepszego piłkarza roku. W jego rękach znalazła się statuetka dla piłkarza roku w Niemczech, zawodnika sezonu Bundesligi, czy gracza sezonu UEFA.

W ubiegłym tygodniu Lewandowski został pierwszy Polakiem, który może poszczyć się oficjalnym tytułem najlepszego piłkarza na świecie. Polak wygrał głosowanie kibiców, dziennikarzy, selekcjonerów i kapitanów drużyn narodowych na gracza roku FIFA The Best.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News