Siatkowka Szalpuk Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 23 Maja 2020

Mistrz świata zagra w polskiej lidze. Takiego transferu w świecie siatkówki nie oglądamy często

Siatkówka w Polsce cieszy się niezmiennie wysoką popularnością. W Warszawie Kibice od następnego sezonu będą mogli oglądać kolejnego polskiego Mistrza Świata. "Przegląd Sportowy" podaje, że mimo spekulacji o transferze zagranicznym przyjmujący przyjął ofertę Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Siatkówka w Polsce wzbudza wiele emocji. Kibice emocjonują się nie tylko samymi meczami, ale także z uwagą śledzą pogłoski transferowe. Jak podaje "Przegląd Sportowy" Verva Warszawa Orlen Paliwa doszła do porozumienia z polskim Mistrzem Świata. Przyjmujący reprezentacji Polski ma wrócić do Warszawy po pięciu latach przerwy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Radosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Byłego męża broni Doda. Wyznała jednak jego sekretRadosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Byłego męża broni Doda. Wyznała jednak jego sekretCzytaj dalej

Siatkówka w Warszawie będzie miała kolejnego Mistrza Świata

Według wiadomości ujawnionych przez "Przegląd Sportowy" wicemistrzowie Polski doszli do porozumienia w sprawie kontraktu z Arturem Szalpukiem. Dużo mówiło się o jego wyjeździe za granicę w ostatnim czasie. W grze były kluby z Włoch, Rosji, a także Japonii. Jednak jak informuje gazeta, oferta z Kraju kwitnącej wiśni wpłynęła za późno.

Ten transfer oznacza, że Polak po pięciu latach przerwy wraca do stolicy Polski. To właśnie w Warszawie zaczynał swoją karierę. Jako 18-latek zadebiutował w barwach Politechniki Warszawa, gdzie rozwijał swoje umiejętności pod okiem trenera Jakuba Bednaruka. Dwa lata po debiucie w PlusLidze dostał powołanie do kadry, a w 2018 roku został z reprezentacją Polski Mistrzem Świata.

Po przygodzie z Politechniką Warszawską Szalpuk grał jeszcze w Czarnych Radom, dwukrotnie w Skrze Bełchatów (2016 -2017 i 2018 - 2020), a także w Treflu Gdańsk. Po minionym sezonie postanowił zmienić otoczenie i zostawić żółto-czarne barwy. Stąd pojawiły się oferty m.in.: Biełogorii Biełgorod, której dyrektor sportowy Taras Chtiej potwierdził, że z zawodnikiem prowadzone są rozmowy. Poważnie zainteresowany sprowadzeniem zawodnika był także japoński JTEKT Stings, w którym zwolniło się miejsce w kadrze dla obcokrajowca, po tym, jak odszedł Matej Kazijski.

Wielki sekret Dawida Kubackiego wyszedł na jaw. Dorobił się wstydliwego pseudonimu. Nikt w niego nie wierzyłWielki sekret Dawida Kubackiego wyszedł na jaw. Dorobił się wstydliwego pseudonimu. Nikt w niego nie wierzyłCzytaj dalej

Szalpuk dołączy do Bartosza Kwolka

Szalpuk w Vervie Warszawa Orlen Paliwa będzie tworzył duet przyjmujących z innym polskim Mistrzem Świata Bartoszem Kwolkiem. Klub niedawno poinformował, że przedłużył kontrakt z zawodnikiem. – Zatrzymanie Bartka było dla nas kluczowe. To właśnie na nim chcemy oprzeć drużynę w kolejnych sezonach. Wszyscy doskonale wiedzą, co ten gracz potrafi i jak wiele znaczy dla naszego klubu. Mamy wysokie aspiracje: chcemy zdobyć mistrzostwo Polski. Kwolek to gracz, który robi różnicę. Posiada nie tylko wielkie umiejętności, ale też charakter… na medal. Jest ambitny, waleczny i ma dobry wpływ na zespół. Fakt, że wybrał właśnie naszą ofertę, potwierdza, że obrana przez nas droga, wytyczona na podstawie takich wartości jak zaufanie, uczciwość i współpraca, jest właściwa - skomentował Bertrand Jasiński, prezes Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Przedłużenie kontraktu skomentował też sam zawodnik. – Zostaję w Warszawie i bardzo się z tego cieszę. – Świetnie czuję się w tej drużynie, dobrze oddycha mi się warszawskim powietrzem, kiedy więc otrzymałem propozycję przedłużenia kontraktu, nie zastanawiałem się długo. Szybko doszedłem do porozumienia z władzami klubu i dziś mogę już ze spokojem myśleć o nowym sezonie – powiedział Kwolek cytowany przez oficjalną stronę warszawskiego klubu.

Dla Kwolka najbliższy sezon będzie piątym w zespole z Warszawy. Jak sam dodaje, chce z drużyną osiągnąć jeszcze więcej. – Przez ten czas wiele się nauczyłem. Zdobyłem też tytuł wicemistrza Polski. Wciąż jestem jednak głodny sukcesów. Liczę, że tych kolejnych dwóch sezonach zawieszę na szyi złoty krążek i sięgnę po Puchar Polski. Marzy mi się też sukces w Lidze Mistrzów. Wiem, że zarząd i sztab szkoleniowy budują w Warszawie naprawdę silną ekipę. Będą Państwo zadowoleni – zapewnił Mistrz Świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News