Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 4 Lipca 2020

Epidemia w polskiej kadrze skoczków. Jeden z zawodników nie ukrywa przerażenia

Skoki narciarskie w Polsce były mocno zagrożone paraliżem związanym z pandemią koronawirusa. O tym jak czuli się skoczkowie czekający na wyniki badań na obecność SARS-CoV-2 opowiedział jeden z nich w rozmowie dla Eurosportu. Dla wszystkich było to trudne przeżycie, gdyż wcześniej nie mieli kontaktu z nikim chorym.

Skoki narciarskie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce i jedna z tych w której nasza kadra rokrocznie odnosi duże skukcesy. Nie dziwne więc, że fani martwią się o swoich ulubieńców zwłaszcza w tak trudnych czasach. Skoczkowie przeżywali niedawno chwile grozy, gdy okazało się że jeden z ich najbliższych współpracowników jest zarażony.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie
  2. Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi
Potworny nokaut na gali boksu. Nieprzytomny zawodnik aż wypadł za liny (WIDEO)Potworny nokaut na gali boksu. Nieprzytomny zawodnik aż wypadł za liny (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Polsce zachwiały się w posadach

Gdy w poniedziałek 22 czerwca Adam Małysz poinformował, że został zarażony, dla wielu byl to szok. Legenda polskich skoków informowała fanów, że czuje się dobrze, jednak to był dopiero początek problemów. Dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej miał przecież kontakt z kadrą skoczków oraz innymi pracownikami związku, co oznaczało, że wszyscy muszą zostać odizolowani i zbadani. Na szczęście po kilku dniach oczekiwania okazało się, że wszyscy skoczkowie są zdrowi.

Nie był to jednak spokojny czas dla naszej kadry, a o strachu towarzyszącym skoczkom podczas izolacji opowiedział Maciej Kot. - Było trochę stresu, bo przede wszystkim żaden z nas nie znał procedur. Nikt nie widział, co tak naprawdę nas czeka. Kiedy będą badania, no i jakie będą wyniki - mówił polski skoczek w rozmowie z eurosport.pl. Już sama informacja o tym, że ich mentor jest zarażony, mocno odbiła się na kadrze. - Ta informacja o zakażeniu Adama Małysza była takim gromem z jasnego nieba. Wszyscy się przestraszyli, bo jak dotąd takich przypadków w bliskim gronie nie było - mówił 29-latek. On i jego koledzy najbardziej obawialiśmy o stan zdrowia "Orła z Wisły". Gdy dostali informację, że Małysz czuje się dobrze, kamień spadł im z serca.

Tragiczny wypadek słynnego sportowca. Legendę pilnie przewieziono do szpitalaTragiczny wypadek słynnego sportowca. Legendę pilnie przewieziono do szpitalaCzytaj dalej

Izolacja w hotelu i czekanie na wyniki

Maciej Kot opowedział również jak wyglądało ich własne oczekiwanie na wyniki badań. - Zasady są takie, że osoby, które widziały się z zakażonym w ostatnich dwóch tygodniach są pod tak zwanym dozorem epidemiologicznym. I tak było z nami. Dlatego musieliśmy przejść testy. Było z tym sporo zamieszania i nerwów związanych z tymi procedurami. Na szczęście byliśmy skoszarowani sami w hotelu, więc nie było tutaj niebezpieczeństwa, że jacyś obcy ludzie będą musieli być także na kwarantannie i o coś się obawiać. - zdradził polski skoczek.

Dzięki temu, że nasi kadrowicze szybko zostali przebadani i mogliśmy upewnić się, że są zdrowi, przygotowania do nadchodzącego letniego Grand Prix praktycznie nie zostały przerwane. Gdyby któryś z nich okazał się zarażony, wszyscy musieliby udać się na kwarantannę, co z pewnością utrudniłoby treningi. Zawody letniego Grand Prix zainagurowane zostaną 22-23 sierpnia w Wiśle-Malince. Pierwszego dnia odbędzie się konkurs drużynowy, drugie zaś konkurs indywidualny.

Źródło: eurosport.tvn24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących
  2. Ocieplenie klimatu nie na całym świecie? Jest jedno miejsce, które się ochładza
  3. Internauci kpią z Mateusza Morawieckiego. Premier sugeruje, że lepiej grać w Białymstoku, niż w Madrycie
  4. Bardzo złe wieści dotyczące polskiego sportu. Czterej zawodnicy z podejrzeniem wirusa COVID-19, odwołano mecz
  5. Arkadiusz Milik może trafić do giganta. Pojawiła się nieoczekiwana szansa
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News