Skoki narciarskie
Facebook Skocznia im. Adama Małysza
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Listopada 2020

Przełomowa wiadomość na temat Pucharu Świata w skokach. Kibice jednak mogą obejrzeć konkursy, jest nowy plan

Skoki narciarskie już w najbliższy weekend zagoszczą w Wiśle, gdzie odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. Już od kilku tygodni wiadomo, że z powodu pandemii koronawirusa, pod obiektem nie będą mogli zjawić się kibice. Teraz otrzymaliśmy nowe informacje od dyrektora PŚ Sandro Pertile. Uważa on, że fani zimowej dyscypliny będą niedługo mogli obejrzeć konkursy na żywo.

Skoki narciarskie to ulubiona dyscyplina sportowa wielu Polaków. Fani z powodu pandemii COVID-19 nie mogą obejrzeć na żywo zmagań, które w weekend odbędą się na skoczni w Wiśle. Dyrektor Pucharu Świata uważa jednak, że kibice zagoszczą pod skocznią już niedługo.

Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem BońkiemMedia dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem BońkiemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  2. Media obiegły informacje o rzekomym zdjęciu Dody całującej się z przystojnym blondynem. Mężczyzna wyznał jej miłość, już zablokował swoje konto
  3. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem


Skoki narciarskie jednak z udziałem kibiców?

Już tylko kilkadziesiąt godzin zostało do inauguracji sezonu 2020/2021 w skokach narciarskich. W weekend odbędą się długo wyczekiwane przez kibiców zawody Pucharu Świata w Wiśle. Obejrzymy konkursy drużynowy i indywidualny.

Od kilku tygodni wiemy, że niestety pod skocznią imienia Adama Małysza nie będą mogli zjawić się kibice. Z powodu pandemii koronawirusa, która cały czas pustoszy Polskę, rząd wprowadził zakaz udziału kibiców w imprezach sportowych. Dla wielu sympatyków sportu to wielkie rozczarowanie.

Sytuacja związana z pandemią wygląda podobnie w większości krajów, do których zawita karuzela Pucharu Świata. Już teraz decyzję o odwołaniu konkursów podjęto w Japonii. Nie odbędą się konkursy w Sapporo.

Choć zawody na legendarnej Okurayamie miały odbyć się dopiero w lutym, Japończycy już teraz ogłosili, że rywalizacja zostanie odwołania. Wszystko z powodu wzrostu zachorowań na Hokkaido, wyspie, na której znajduje się Sapporo. Konkursy w Japonii od lat były jednym ze stałych elementów rywalizacji w Pucharze Świata.

Podobna sytuacja może mieć niestety miejsce również w przypadku zawodów w innych krajach. Organizatorzy będą chcieli ograniczyć ryzyko rozprzestrzenienia pandemii i jeśli nie odwołają konkursów, to raczej na pewno nie zdecydują się na wpuszczenie na skocznie kibiców.

Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowaneRobert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowaneCzytaj dalej


Zaskakujący pomysł dyrektora Pucharu Świata

Więcej optymizmu przed startem sezonu wykazuje jednak dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile. Włoski działacz podczas corocznego Forum Nordicum przedstawił zaskakujący pomysł. Pertile zdradził, jak jego zdaniem kibice będą mogli oglądać zawody na żywo.

Podczas rozmowy z dziennikarzami zajmującymi się narciarstwem klasycznym i biathlonem, Pertile opowiedział o swoim pomyśle. Nowy dyrektor PŚ uważa, że kibice mogą oglądać przynajmniej grudniowe mistrzostwa świata w Planicy pod skocznią. Wystarczy, że będą siedzieć w… swoich samochodach.

- Jest tam duży parking. Chodzi o to, żeby kibice przyjechali własnym samochodem, usiedli sobie wygodnie i oglądali zawody. Do tego czasu zostało jeszcze kilka tygodni, liczę na to, że sytuacja epidemiologiczna się uspokoi i część kibiców będziemy też mogli wpuścić na trybuny. - stwierdził Pertile. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich miały odbyć się w marcu, jednak z powodu pandemii odwołano zawody i przeniesiono je na grudzień. Do Planicy skoczkowie zawitają w dniach 10-13 grudnia.

Źródło: skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonów
  2. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
  3. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  4. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
  5. Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowane
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Mówił, że w tirze wiezie kapustę. Celnicy pobledli, gdy odkryli prawdę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News